• Неодамнешно
Училиште Smart Моделирање Глина, 1 Фунта, Браун

Училиште Smart Моделирање Глина, 1 Фунта, Браун

Buyers rating:
DEN 131.28

Количина на стоки

Не-токсични формула.Калапи глина е colorfast.Останува килограми, дури и по многу намени.Објектот Пакет Димензија : 6.125" L x 3.5" W x 0.875" H. Папки.Хартија.Сува Избрише Одбори & Маркери.Transparencies.Моливи & Гуми.Бојата.И многу повеќе!.Училиште Smart Моделирање Глина има мека, лесна-за-мачкам конзистентност тоа го прави на подобар избор за сите одделение нивоа.Не-Токсични глина е без мирис и останува свитливи дури и по подолг употреба.Училиште Smart нуди производи треба со квалитетот што очекуваат на цените сакате.Нашите храбар, colorfast, меки и лесно свитливи моделирање глина е совршен начин да се воведе уметници да скулптура создавањето.Оваа забавна активност е безбеден и лесен начин да се интегрира уметност во секојдневните игра.Ние се грижиме за секојдневниот challengers едукатори лицето, па ние се направи вистински, сигурен и паметни производи кои инспирира доверба.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат