• Неодамнешно
Aopin 3мм до 5мм Црвено Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Stepper Мотор, Должина 20mm / 0.79 Мотор Спојка Конектор Крути со 3Д Принтер, РК Робот, Автомобил Модел Вратило, CN

Aopin 3мм до 5мм Црвено Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Stepper Мотор, Должина 20mm / 0.79 Мотор Спојка

Buyers rating:
DEN 271.68

Количина на стоки

❤Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Големина : 3мм да 5mm / 0.12" да 0.20".Спојување Со M4 Шрафовите За Прицврстување.Надворешниот Дијаметар : 12mm / 0.47", Должина 20mm / 0.79". ❤Вратило Крути Цевки Се Користи Во Серво Мотор Системи, 3 D Принтер, Cnc Машина, Diy Encoderspindle Преноси, Излегувајќи Мотори, Укинување на Платформи, машинската Преноси, Излегувајќи Мотори, Encoders, Завртка Дискови, Машина Платформи Или Менувачи, Итн.Целта Е Да Се Цврсто Поврзување На Возење Вратило И Управувано Окното За Да Ја Ротирате Заедно И Се Пренесува На Движење И Вртежен Момент.Голема Погоден За Кратка Поддршка На Вратило, Черупка Модел, Минијатурни Вратило, Модел Авион/ Брод / Автомобил. ❤3мм до 5мм Цврсти Спојки Поставите Завртка Материјал : Висок Квалитет на Алуминиум Алуминиумски Материјал, На Површината Се Третира Со Anodizing, Со Супериорен Отпорност на Корозија.Утврден Од Страна Завртки; Главна Боја : Црвен, Погодна За Работа На Висока Температура (-80℃ / +300℃) И Груби Средини, Дури И Ако Не Е Вибрации И Шок , Се Уште Е Безбедно Да Се Движат. ❤Се Компензира За Axial И Радијална Форумот.Шок За Ублажување, Вибрации Апсорпција, Високо Пренос Ефикасност, Намалување На Шумот, И Ниска Носат.Кога Оценет Вртежен Момент Е Надмината, Спојување Може Да Се Заштити Безбедноста На Врски. ❤Пакет : 4 Парчиња Цврсти Спојки Крути со Завртка.Aopin Препорачува Користење М2 Хексадецимален Клуч!.Прирабница спојка е изготвена врз основа на Меѓународната Страната Стандард, широко се користат во моделот вратило конекција, совршен прибор за РК Модел на мотор.Употреба на високо квалитетни алуминиумски легури, површината е елоксирани, тоа има одлична отпорност на корозија, вратило за пренос е постабилна и инсталација и замена се згодни.За да се осигура дека двете шахти имаат висок центрирање, големи пренос на вртежен момент, високо пренос ефикасност, бучава и намалување на ниски носат.Нежно ги заостри 3 врти со рака прв, а потоа стегнете со алатка за да избегнете оштетување на конец.Пакетот е опремен со одредување на завртки, кои лесно може да се прилагоди на стегање на спојување и поврзување на вратило.Под нормални околности, на цевки треба да бидат цврсто фиксирани на поврзување на вратило.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало

Држи Вашиот Автомобил Чиста и Уредна : Автомобил стакло организатор носителот држи вашиот автомобил ор

DEN 341.52