• Неодамнешно
Сенка 1235 Елоксирани Алуминиумски Филтер Држач, 47 mm во Согласност Лабораторија Филтер Држач, Не-стерилни, Лесен Елоксирани Алуминиумски Филтер Држач, Димензии Долж?

Сенка 1235 Елоксирани Алуминиумски Филтер Држач, 47 mm во Согласност Лабораторија Филтер Држач, Не-стерилни,

Buyers rating:
DEN 1224.00

Количина на стоки

Материјали за Изградба : Доводното-Осигурување, База и Јака Капа : Елоксирани алуминиумски, Црево Barb Адаптери : Полиетилен, Поддршка на Екранот и Underdrain Диск : Електрополирани тип 316 од не ' рѓосувачки челик, O-Ring : Viton, Удар Прстен : PTFE и Ефективна Филтрација Област 9.6 cm2. Димензии : вкупна Должина (со Исклучок на Руралните Barbs) : 5.7 см (во 2.2.), Дијаметар : 5.9 см (во 2.3.), и Влезот/Излезот Конекции : 3⁄8 во.FNPT; црево barb адаптери прифати 6.4 милиметри (1⁄4 in.) ID цевки.Максимална Температурата на работа : Ограничена со филтер тип, црево barb адаптери 93 °C (199 °F), или О-прстен 204 ºC (399 ºF) и Максимум Оперативни Притисок 14 бар (1400 k Pa, 200 psi).Стерилизација : Ако не-стерилни.Autoclavable ако сакате на 121 - 123 ºC (250 - 253 ºF) во 1.0 бар (100 k Pa, 15 psi) за 15 - 20 мин.Сенка 47 mm Во согласност Лабораторија Филтер Држач, Лесни, Елоксирани Алуминиумски Филтер Држач Удобен дизајн им овозможува отворање и затворање без попречување на слузницата.Дизајниран за во-линија течни или гасовити филтрација, Трајни изградба магацинот за земање мостри.Тип Филтер Држач.47 мм филтер носители се наменети за во-линија течни или гасовити филтрација.Тие отвораат и затвораат лесно без нарушување на филтерот диск.Дизајниран за во-линија течни или гасовити филтрација Лесно отворање и затворање Достапен во различни материјали, Тие се достапни во поликарбонат и алуминиум.За venting и воздухот следење апликации, цврсти пластични изградба на на лесни поликарбонат 47 мм во линија на филтерот за носител е идеален.За магацинот за земање апликации, 47 мм во линија на филтерот за држачот во елоксирани алуминиумски е издржлива и економичен избор.За одлична хемиска отпорност и континуирана обработка на течности при висок притисок, 47 мм во линија на филтерот за носителот на нерѓосувачки челик е препорачливо.Нарачка информации : За нерѓосувачки челик филтер држач, контактирајте со вашиот VWR претставник.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

СЕКИРА Феникс 2 во 1 Шампон и Балсам 12 мл
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

СЕКИРА Феникс 2 во 1 Шампон и Балсам 12 мл

Секира Феникс 2 во 1 Шампон и Балсам impeccably чисти косата со моќност од 2во1 шампон и балсам 2 во 1 формула за

DEN 479.76
X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало

Држи Вашиот Автомобил Чиста и Уредна : Автомобил стакло организатор носителот држи вашиот автомобил ор

DEN 341.52