• Неодамнешно
labForce 1155L32 Шише, Тесен Устата Бостон Круг, HDPE со PP Затворање, 30mL, 12/Пакет

labForce 1155L32 Шише, Тесен Устата Бостон Круг, HDPE со PP Затворање, 30mL, 12/Пакет

Buyers rating:
DEN 408.00

Количина на стоки

Произведени од USP Класа VI смола дека е ФДУ -21 CFR согласност за контакт со храна.Ослободена од тешки метали и Ro HS согласност.BPA и Phthalate слободни.Прецизност моделирани за доследно извршување на дебелината на ѕидот и мазна внатрешните и надворешните површини.Течење-доказ затворање со интегриран печат прстен.Autoclavable и одобрени за употреба од -40 до 121°C. лабораторија за Сила Висока Густина Полиетилен (HDPE) Тесен Устата Лабораториски Шишиња ги исполни барањата и очекувањата на повеќето извлекување на корисниците.Направени од богородица HDPE смола, лабораторија за Сила шишиња се трајни и се отпорни на елиминирање на загрози ризик на стаклени шишиња.Тесниот устата отворање подобрува фрлаат на течни содржините што ги прави совршени за складирање и превозот на течности.Lineless Полипропилен (PP) капи обезбеди течење-доказ затворање за безбедно чување и транспорт на содржината, додека намалување на загадување на ризик поврзани со капа облоги.лабораторија за Сила Пластични Лабораторија Шишиња се исполнат барањата на најсложените апликации.Солиден и издржливи, шишиња се на безбедно, shatterproof алтернативи на стаклени шишиња за собирање, складирање, или превозот на примероци, медиумите, и реагенси.лабораторија за Сила Шишиња се на располагање во широк спектар на форми, големини, и материјали за да се приспособат на повеќето апликација потреби.Мали или големи, широко устата или тесен, природни или килибар, или дури и голем формат, со рачки, лабораторијата Сила линија вклучува најчесто користените и помалку вообичаени шишиња.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало

Држи Вашиот Автомобил Чиста и Уредна : Автомобил стакло организатор носителот држи вашиот автомобил ор

DEN 341.52
Husky 15-во-1 Шрафцигер/Орев Возачот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Husky 15-во-1 Шрафцигер/Орев Возачот

Карактеристики 15 различни функции за корисна мултикористете алатка.Издржливи ацетат се справи со отпо

DEN 721.20