• Неодамнешно
YIBANG-DZSW Дигитални Лукс Метар Електронски Дигитални Лукс Метар Висока Прецизност Рачен Пренослив LCD Екранот AR813A Мерен Опсег 1~100.000 лукс Дигитални Photometer (Боја : 1, Голем?

YIBANG-DZSW Дигитални Лукс Метар Електронски Дигитални Лукс Метар Висока Прецизност Рачен Пренослив LCD Екранот

Buyers rating:
DEN 290.40

Количина на стоки

[ Мулти-Функција ] Дигитални Светлина illuminance Метар со Вграден термометар може да се измери осветлување во некоја област и, исто така, автоматски се измери температурата на околината. [ Високи Перформанси ] 1~100.000 лукс. [ Dual Display ] 4-битна боја LCD екран, лесно може да се прочитаат на мерење, ЛУКС/ВАЛУТНА единица, можете да го вклучите слободно одберете, за задржување на податоци функција, податоци автоматски снимени. [ Лесни & Компактен Дизајн ] Една рака операција ергономски дизајн,Оваа џеб големина дизајн го прави лесно да се носат, без разлика каде се наоѓате. [ Широк Спектар на Примена ] Широко се користат за светлина тестот на јавен продавници, библиотеката, музејот, светилка фабрика, на фото снимањето, фаза диспозиција на светлината, светлината интензитет мерење инженеринг,контрола на квалитет, канцеларии, транспортни правци, семејства,итн.Мерен опсег : 1~100.000 lux Accuracy : ±4%rdg ±10 цифри±5%rdg ±10 digits Unit избор : Lux Mode избор : прирачник 3 modes Data задржување функција √Батеријата индикатор √Повторливост : ±2%Оперативни услови : 0℃~40℃Земање мостри стапка : 2 пати/sec Resolution : 1 Лукс.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало

Држи Вашиот Автомобил Чиста и Уредна : Автомобил стакло организатор носителот држи вашиот автомобил ор

DEN 341.52
Husky 15-во-1 Шрафцигер/Орев Возачот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Husky 15-во-1 Шрафцигер/Орев Возачот

Карактеристики 15 различни функции за корисна мултикористете алатка.Издржливи ацетат се справи со отпо

DEN 721.20