• Неодамнешно
SL-60W Bowens Планината Доведе Континуирано К&F Концептот за Светло во Видео LED CRI 95+ /5600K Континуиран Осветлување со Далечински Управувач, Bowens Планината за Снимање на Виде?

SL-60W Bowens Планината Доведе Континуирано К&F Концептот за Светло во Видео LED CRI 95+ /5600K Континуиран

Buyers rating:
DEN 3263.76

Количина на стоки

Висок Квалитет 60 W LED: На 60 W LED лежиште може да се обезбеди континуирано производство осветлување без блиц, која може да се обезбеди висока осветленост и стабилна осветлување.Големи деловни LCD панел за прецизно и лесно ракување.Вистински Репродукција на боите : На CRI е над 95, R9 е 90, а објектот е навистина презентирани за да се обезбеди природен оригиналната боја за снимање на видео, портрет фотографија и студио за фотографија.Далечински Управувач : Безжичните 433 MHZ далечински управувач со 6 групи и 16 канали систем ви овозможува да го промените прилагодувањата како светлината и канали; Осветлувањето може да се прилагоди од 10% до 100% .Преносни & Трајни : Тежи Само 1.6 kg/3.5 кг, тоа може да биде лесно да се одржуваат со една рака.Тешко алуминиумско тело и универзална Bowens Планината за светлосна купола и softbox.Долг животен Век : Со премиум heatsink и вграден вентилатор да понуди одлична дисипација на топлина, за контрола на температурата функција за да се спречи прегревање, специјализирани светилка за заштита на маска за да се заштити ПРЕДВОДЕНА од монистра.Wattage : 60 W.Интензитетот : 4500 lumens / 4100 лукс (1m).Моќ варијација : 10% ~ 100% .Број на групи : 6 (A, B, C, D, E, F).Број на канали : 16 (1 ~ 16).Боја Рендерирање Индекс (CRI) : > 95. TLCI (Ок) : > 95. R9 : > 90. Оперативен температура : -10 ° C ~ 50 ° C. Max температура безбедност : ≤ 70 ° C. Боја температура : 5600 K ± 200 K.Напојување : AC Електрична 100 ~ 240 V - 50 / 60 Hz.Димензии : 38 * 24 * 25cm.Тежина : 1.6 кг.Брзо серија контрола.Безжичен далечински управувач за да ја прилагодите јасноста на боите, 433 MHZ безжична групирање систем (6 групи и 16 канали).Wattage : 60 WIntensity : 4500 lumens / 4100 лукс (1m)Моќ варијација : 10% ~ 100% Број на групи : 6 (A, B, C, D, E, F)Број на канали : 16 (1 ~ 16)Боја Рендерирање Индекс (CRI) : > 95 TLCI (Ок) : > 95 R9 : > 90. Оперативен температура : -10 ° C ~ 50 ° CMax температура безбедност : ≤ 70 ° CColor температура : 5600 K ± 200 KPower набавка : Електрична AC 100 ~ 240 V - 50 / 60 Hz.Димензии : 38 * 24 * 25cm Weight : 1.6 кг.Брзо серија control Wireless далечинскиот управувач може да ја прилагодите јасноста на боите, 433 MHZ безжична групирање систем (6 групи и 16 канали).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

8umQualitativeFilterPaper12.5cm, PK100
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8umQualitativeFilterPaper12.5cm, PK100

Предмет : Квалитативна Филтер Хартија; Големината на Порите : 8.0 um; Одделение : CFP2 Квалитативна Филтер Хар

DEN 1687.20
Husky 15-во-1 Шрафцигер/Орев Возачот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Husky 15-во-1 Шрафцигер/Орев Возачот

Карактеристики 15 различни функции за корисна мултикористете алатка.Издржливи ацетат се справи со отпо�

DEN 721.20
X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

X AUTOHAUX Универзален Автомобил Камион Сонцето Стакло Организатор Складирање Џеб Торбичка Случај Торба за Пенкало

Држи Вашиот Автомобил Чиста и Уредна : Автомобил стакло организатор носителот држи вашиот автомобил ор�

DEN 341.52