• Неодамнешно
DV8 Теренски | Висока Царинење Тубуларна Стил Рок Лизгачот со Чекор | Компатибилен со 2018+ Jeep Wrangler Л | Тело Кабината Заштита | Достапна за 2 & 4 Вратата Модели | Црн Финиш (2

DV8 Теренски | Висока Царинење Тубуларна Стил Рок Лизгачот со Чекор | Компатибилен со 2018+ Jeep Wrangler Л

Buyers rating:
DEN 1080.00

Количина на стоки

ПРИМЕНА : : SRJL-02 за 4 вратата и SRJL-22 за 2 вратата е компатибилен да се вклопуваат во 2018-Тековната Jeep Wrangler Л 4 Вратата модел.ДИЗАЈН : Тело монтирани рамка заштита со не се лизга чекор да помошник во разбудуваат во кабината.ФУНКЦИЈА : Со полна рамка заврши околу вас имаат супериорна заштита на подвозјето на вашето возило, со додавање на заштитен слој помеѓу теренски пречки и вашиот Џип тело.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Изградена со користење 1/4" челик со 2" валани челични цевки за издржливост и да помогне да се спротивстави на свиткување или разделување на цвест кога се соочуваат со пречки, потоа се покрива со 2-фаза во прав грб која вклучува корозија и УВ отпор адитиви во печени текстура заврши.ОДЛИЧНО ЗА DIY JEEPERS : инсталација на DV8 Рок Лизгачи е едноставна гром на апликацијата со монтажа на рамката и телото месеци на вашиот Џип.Монтажа на овие точки сида во ригидност на лизгачот и го намалува девијации во близина на нула.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат