• Неодамнешно
SHANG-ЈУНИ Лемење Станица 8586D+ Топол Воздух Лемење Железо 2 во 1 Дигитален Дисплеј Прилагодлива Температура Desoldering Заварување Поправка Алатки Алатки за Заварување

SHANG-ЈУНИ Лемење Станица 8586D+ Топол Воздух Лемење Железо 2 во 1 Дигитален Дисплеј Прилагодлива Температура

Buyers rating:
DEN 573.60

Количина на стоки

· Исклучително ниско ниво на бучава и простор за заштеда на енергија дизајн;. · LCD дигитален прикажува да се покаже прецизност температура;. · microcomputer контрола, брзо затоплување-up;. · ПИД технологија за подобрување на температура стабилност;. · Прилагодите струење и контрола на температурата ротација лесно;.Нови 8586 D + Топол Воздух Пиштол Desoldering Станица 2 Во 1 Дигитален Дисплеј Температура Прилагодливи Поправка на Електрични Железо Заварување Tool Product Карактеристики:Ова е сосема нова 2 во 1 SMD Rework Лемење Станица 8586. Легура метално тело со highquality силикони школка карактеристики елегантен изглед и заштеда на енергија.Можете да ги користите топол воздух пиштол и лемење железо одделно, без мешање со едни со други.Поради рачка со сензор switch, системот за брзо да пристапите оперативен режим додека грчевито држејќи се справи.Во меѓувреме, системот ќе ја пренесе во standby режим а се справи објавени.Особено погодни за монтажа и reworking SMD компоненти со рака.Навистина мора да има!Топол воздух и жешко железо 2in1 rework лемење станица;· Исклучително ниско ниво на бучава и простор за заштеда на енергија дизајн;· LCD дигитален прикажува да се покаже прецизност температура;· microcomputer контрола, брзо затоплување-up;· ПИД технологија за подобрување на температура стабилност;· Прилагодување на струење и контрола на температурата ротација лесно;· ntelligence авто-откривање функција карактеристики безбедно лична операција;· Автоматски стоп ротација кога температурата е помалку од 70'C;· Рачка со сензор switch карактеристики пристап оперативен режим кога се зема или во режим на мирување, кога се утврдува;· Автоматско ладење функција за ефикасно продолжување на греалка е животот и заштита на топол воздух пиштол;· ESD дизајн на лемење железо за да се заштитат чувствителните компоненти;· Меѓународниот стандард грејач за практично користење и размена;· Висок квалитет на отпор за трајни употреба;· Пластичен држач за ставање на топла воздушна пушка;· Метал се залагаме за одржување на железо од запаливи материјали;· Одговара за греење се намали, сушење, лак отстранување, viscidity отстранување, мраз-надвор, пред-греење и лепак лемење;· Напон : 110 V или AC 220.· Димензија : 4" x 5.2" x 6"(10 x 13.2 x 15cm)Продажба Точка :Модел : 8586 D+Номинална моќност : 700 W (МАКС)Работна средина : 0~40℃/30~.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

8umQualitativeFilterPaper12.5cm, PK100
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8umQualitativeFilterPaper12.5cm, PK100

Предмет : Квалитативна Филтер Хартија; Големината на Порите : 8.0 um; Одделение : CFP2 Квалитативна Филтер Хар

DEN 1687.20