• Неодамнешно
AC Струја Трансдуцерот Сензор, Висока Тековната Откривање Безбедно Изолација AC Current Transducer за Автоматски Системи за Контрола на Тековната Сензори

AC Струја Трансдуцерот Сензор, Висока Тековната Откривање Безбедно Изолација AC Current Transducer за Автоматски

Buyers rating:
DEN 1773.60

Количина на стоки

Напојувани, ниту надворешно напојување потребно.Меѓусебна inductance тековната следење има високи тековни откривање на точноста и безбедно изолација на влез и излез.Едноставен за инсталација и употреба, и не треба да се поврзете СТРУЈА во колото кога мерење.Мери тековната AC 0-10/20/50 A, повратен сигнал DC 0-10 V.Директно-преку структура дизајн, изолација издржат напон до 2000 V. 1. Меѓусебна inductance тековната следење има високи тековни откривање на точноста и безбедно изолација на влез и излез. 2. Напојувани, ниту надворешно напојување потребно. 3. Едноставен за инсталација и употреба, и не треба да се поврзете СТРУЈА во колото кога мерење. 4. Мери тековната AC 0-10/20/50 A, повратен сигнал DC 0-10 V. 5. Директно-преку структура дизајн, изолација издржат напон до 2000 V. 6. Hysteresis е помалку од 1% и може да се користи под силни магнетни услови. 7. Надворешната обвивка се прави од само гаснење материјал, ABS. 8. Погоден за НАИЗМЕНИЧНА струја за мерење и следење, AC моторни заштита од преоптоварување, електронски се префрлите на автоматски систем за контрола и така натаму.

Карактеристики на стоката

Model:
SZT15-CH-10V
Supply power:
Not required
Output type:
0-10V DC
Input straight-through current:
AC 0-10A/20A/50A
Switch on minimum:
0.5±0.2A
Maximum overload of straight-through current:
200%
Accuracy:
±1%
Power consumption:
≤1W
Leakage current:
≤1mA
Hysteresis:
≤1%
Linearity:
10%-100%
Straight-through wire diameter:
0.35-20mm
Response time:
≤200ms
Withstand voltage:
2000VAC 50/60Hz 1min
Working environment:
-20~60℃, 5-95%RH
Dimensions:
61.5*90*26mm / 2.4*3.5*1.0in
Hole diameter:
20mm / 0.8in
Package weight:
Approx. 107g/3.8oz
  :
Package list:
1 * AC Current Transmitter :
  :
Note:
1. Due to the difference between monitors and light effects, the pictures may not reflect the actual color of the item. :
2. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Купувачи како што сакаат

Husky 15-во-1 Шрафцигер/Орев Возачот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Husky 15-во-1 Шрафцигер/Орев Возачот

Карактеристики 15 различни функции за корисна мултикористете алатка.Издржливи ацетат се справи со отпо

DEN 721.20