• Неодамнешно
YIBANG-DZSW Дигитални Лукс Метар LX821 Professinal Посебна Сонда 200000 Лукс Дигитални Лукс Метар Тестер Max Min Вредностите Светлина Метар Photometer Дигитални Photometer (Боја : 2, Големина : Ц?

YIBANG-DZSW Дигитални Лукс Метар LX821 Professinal Посебна Сонда 200000 Лукс Дигитални Лукс Метар Тестер Max

Buyers rating:
DEN 2198.40

Количина на стоки

[ Мулти-Функција ] Дигитални Светлина illuminance Метар со Вграден термометар може да се измери осветлување во некоја област и, исто така, автоматски се измери температурата на околината. [ Високи Перформанси ] 1~200, 000 Lux/0.01~20, 000 FC.Accuracies : ± (3% читање +5 цифра) 100.000 ЛУКС. [ Dual Display ] 4-битна боја LCD екран, лесно може да се прочитаат на мерење, ЛУКС/ВАЛУТНА единица, можете да го вклучите слободно одберете, за задржување на податоци функција, податоци автоматски снимени.Сензор : Еден силикон фото диоди со fliter Measuring Опсег : 1~200, 000 Lux/0.01~20, 000 FCAccuracies : ± (3% читање +5 цифра) 100.000 LUXResolution : 1 Lux , 0.1 Fc Repeatability : ± 2%Температура Карактеристики : ± 0.1%/ºCSampling Време : 2.5 second Sensor кабел должина : 150cm Ambient услови : 0 ~ 50 ºC/32 ~ 122ºFStorage/ состојба : -10 ~ 60 ºC, 14 ~ 140ºFGeneral Information Power набавка : 1x 9.0 V, 6 F22 batteries Size : 155*73*36 mm Weight : 290g Packing : Англиски јазик Прирачник x1 Pouch x 1.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

8umQualitativeFilterPaper12.5cm, PK100
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8umQualitativeFilterPaper12.5cm, PK100

Предмет : Квалитативна Филтер Хартија; Големината на Порите : 8.0 um; Одделение : CFP2 Квалитативна Филтер Хар

DEN 1687.20
Faller FA130895 мешалка Модел Комплет, Разни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Faller FA130895 мешалка Модел Комплет, Разни

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 1611.36