• Неодамнешно
YIBANG-DZSW Дигитални Лукс Метар LX1010B Рачни Дигитални Illuminance Метар Дигитални Лукс Метар со LCD Дисплеј 1-50000 Лукс Дигитални Photometer (Боја : 1, Големина : LX1010B)

YIBANG-DZSW Дигитални Лукс Метар LX1010B Рачни Дигитални Illuminance Метар Дигитални Лукс Метар со LCD Дисплеј

Buyers rating:
DEN 927.84

Количина на стоки

【Висока Точност】 : Со авто zeroing способности, можете да бидете сигурни дека секогаш ќе се добие на читање со неверојатна точност, и тоа секогаш ќе биде брзо!. 【EZ-Прочитајте ги Прикаже】 : Јасно читливи информации ви овозможува да го прочитате Единици и Знаци лесно, и останете информирани со над-опсег индикатор. 【Погодно Прекинувачи】 : да се Добие подобра контрола над вашата читања со Податоци Задржете & Врв Податоци задржете за кога ќе си снимање информации.Вие исто така ќе имаат корист од нејзината помала потрошувачка на енергија и краток подемот и падот пати. 【Донесе Насекаде】 : Од крцкањето во тесни места за чување на вашиот товар светлина, може да донесе Дигитални Illuminance/светлина метар каде што треба да се.Лесно се вклопува во работата торба или големи џеб и едвај додава било тежина.Тоа е крајната во светло-премерување погодност!. 【Вашиот производ за безбедност и заштита на околината сертификација】Ние се стремиме да се направи НАЈДОБРО Производи е Можно.Ако не се чувствувате 100% задоволни за производ, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми за што ПОБРЗО.Карактеристики : Мерен опсег : 1-50,000 Lux Sampling го оценувате : 2.0 пати per Second Repeat тест : ±2%Температура карактеристики : ±0.1%/deg CAccuracy : ±5%rdg+2 D (поголема од 10.000 Лукс, точноста е ±5% и±10 D)Инструмент големина : 116x70x29mm Battery : 9 V (НЕ се вклучени)на животниот век на Батеријата : околу 200 часа континуирано use Working средина : 0-40deg C, 0~70%Rh.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

8umQualitativeFilterPaper12.5cm, PK100
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8umQualitativeFilterPaper12.5cm, PK100

Предмет : Квалитативна Филтер Хартија; Големината на Порите : 8.0 um; Одделение : CFP2 Квалитативна Филтер Хар

DEN 1687.20
Faller FA130895 мешалка Модел Комплет, Разни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Faller FA130895 мешалка Модел Комплет, Разни

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 1611.36