• Неодамнешно
Aopin 2mm да 4mm Црвено Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Stepper Мотор, Должина 20mm / 0.79 Мотор Спојка Конектор Крути со 3Д Принтер, РК Робот, Автомобил Модел Вратило, CNC М

Aopin 2mm да 4mm Црвено Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Stepper Мотор, Должина 20mm / 0.79 Мотор Спојка

Buyers rating:
DEN 221.52

Количина на стоки

❤Цврсти Спојки Поставите Завртка Вратило Големина : 2mm да 4mm / 0.08" 0,16".Спојување Со M4 Шрафовите За Прицврстување.Надворешниот Дијаметар : 12mm / 0.47", Должина 20mm / 0.79". ❤Вратило Крути Цевки Се Користи Во Серво Мотор Системи, 3 D Принтер, Cnc Машина, Diy Encoderspindle Преноси, Излегувајќи Мотори, Укинување на Платформи, машинската Преноси, Излегувајќи Мотори, Encoders, Завртка Дискови, Машина Платформи Или Менувачи, Итн.Целта Е Да Се Цврсто Поврзување На Возење Вратило И Управувано Окното За Да Ја Ротирате Заедно И Се Пренесува На Движење И Вртежен Момент.Голема Погоден За Кратка Поддршка На Вратило, Черупка Модел, Минијатурни Вратило, Модел Авион/ Брод / Автомобил. ❤2mm да 4mm Цврсти Спојки Поставите Завртка Материјал : Висок Квалитет на Алуминиум Алуминиумски Материјал, На Површината Се Третира Со Anodizing, Со Супериорен Отпорност на Корозија.Утврден Од Страна Завртки; Главна Боја : Црвен, Погодна За Работа На Висока Температура (-80℃ / +300℃) И Груби Средини, Дури И Ако Не Е Вибрации И Шок , Се Уште Е Безбедно Да Се Движат. ❤Се Компензира За Axial И Радијална Форумот.Шок За Ублажување, Вибрации Апсорпција, Високо Пренос Ефикасност, Намалување На Шумот, И Ниска Носат.Кога Оценет Вртежен Момент Е Надмината, Спојување Може Да Се Заштити Безбедноста На Врски. ❤Пакет : 2 Buc Цврсти Спојки со Завртка.Aopin Препорачува Користење М2 Хексадецимален Клуч!.Прирабница спојка е изготвена врз основа на Меѓународната Страната Стандард, широко се користат во моделот вратило конекција, совршен прибор за РК Модел на мотор.Употреба на високо квалитетни алуминиумски легури, површината е елоксирани, тоа има одлична отпорност на корозија, вратило за пренос е постабилна и инсталација и замена се згодни.За да се осигура дека двете шахти имаат висок центрирање, големи пренос на вртежен момент, високо пренос ефикасност, бучава и намалување на ниски носат.Нежно ги заостри 3 врти со рака прв, а потоа стегнете со алатка за да избегнете оштетување на конец.Пакетот е опремен со одредување на завртки, кои лесно може да се прилагоди на стегање на спојување и поврзување на вратило.Под нормални околности, на цевки треба да бидат цврсто фиксирани на поврзување на вратило.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

guoda Метла Носителот-Гаража Организација самолепливи Метла Држач, Четка, Тешки Ѕид Поставена Четка Клип Закачалки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

guoda Метла Носителот-Гаража Организација самолепливи Метла Држач, Четка, Тешки Ѕид Поставена Четка Клип Закачалки

★Cleaning tool решение : да се создаде уреден и организиран куќа ★Ѕидмонтирани мултифункционален метла рек :

DEN 263.76
Faller FA130895 мешалка Модел Комплет, Разни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Faller FA130895 мешалка Модел Комплет, Разни

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 1611.36
8 Парчиња Куче, Мачка Храна Лажица домашно Милениче Може да се Храна со Лажица од не ' Рѓосувачки Челик и Силиконски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8 Парчиња Куче, Мачка Храна Лажица домашно Милениче Може да се Храна со Лажица од не ' Рѓосувачки Челик и Силиконски

Доволно да го користите : ќе добиете 8 парчиња од нерѓосувачки челик, храна за миленичиња лажици во црна

DEN 287.76
STREBITO Прецизност Шрафцигер Поставите 191-Парче Мулти-Малку Шрафцигер 1/4 Инчи Орев Возачот Дом Алатка Електронски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

STREBITO Прецизност Шрафцигер Поставите 191-Парче Мулти-Малку Шрафцигер 1/4 Инчи Орев Возачот Дом Алатка Електронски

На knurled зафат рачка на screwdrivers е ергономски обликувани и направени од страна на ујп материјал за да се спр

DEN 839.76