• Неодамнешно
Grafix Нетранспарентно Занает Пластика – Бела, 9 x 12, Пакување од 25 – Нетранспарентно .010 Занает Пластична Фолија, Трајни и Флексибилни Филм, Совршена за DIY Занаети, Stencils

Grafix Нетранспарентно Занает Пластика – Бела, 9 x 12, Пакување од 25 – Нетранспарентно .010 Занает Пластична

Buyers rating:
DEN 373.68

Количина на стоки

МНОГУ АПЛИКАЦИИ : Ова изложена површина е совршен за списанија, картони, embellishments, и stencils.Украсете го вашиот проект со перманентни маркери, гума марки, сјајот, бришење-ons и лепила!.КИСЕЛИНА СЛОБОДНИ И АРХИВСКИ – Grafix Занает Пластика е киселина-слободни што го прави совршен за книга и списанието одлуки и обликување.Исто така е безбедно да се користи околу вашиот уметнички дела и фотографии.ЛЕСНО ДА се НАМАЛИ : Секој лист на Grafix Нетранспарентно Занает Пластика е направен од .010" густа пластика кои лесно може да се сече со ножици, занает ножици, тупаници, занает knifes, и да умре-намалување на машини.ВОДООТПОРНИ И ОТПОРНИ на ТОПЛИНА : Оваа силна, мазна пластична фолија е водоотпорен, wipeable, и отпорни на топлина.Овие филмови може да се користи со широк спектар на медиуми и техники, вклучувајќи ги и акварел и алкохол мастила.ИДЕАЛНА ГОЛЕМИНА : Овој пакет содржи 25 листови на бели занает пластика.Секој лист е 9 x 12".Направен во САД.Grafix Нетранспарентно Бела Занает Пластична Фолија е разноврсна прилог на вашиот занает соба!Оваа изложена површина е совршен за вашите идни проекти.Се создаде 3 D елементи, embellishments, stencils, списанија, и картички.Украсете го вашиот занает со перманентни маркери, гума марки, сјајот, бришење-ons, лепила.Овие филмови може да биде, исто така може да се користи со широк спектар на медиуми и техники, вклучувајќи ги и акварел и алкохол мастила.Употреба се ограничени само од вашата имагинација!Занает Пластика е киселина-слободни што го прави совршен за книга или весник на одлуки и обликување.Заштити и да ги прикажете вашите омилени фотографии и проекти со леснотија и мир на умот.Секој лист е направен од .010" дебела полиестер дека лесно може да се намали со занает ножици, тупаници, занает ножеви, и да умре-машини за сечење, додека се уште не се доволно издржливи за да се создаде долготрајни stencils и проекти.Овој силен, мазна пластична фолија е водоотпорен, wipeable, и отпорни на топлина.Овој пакет содржи 25 листови на нетранспарентно бела 9 x 12" занает пластика.Бидете сигурни да проверите на остатокот од Grafix Занает Пластични линија, која доаѓа во различни големини, бои, дебелини, и заврши за да одговараат на вашите индивидуални потреби!Нашите ново прошири линијата на занаетчиски производи од пластични маси вклучува нашите оригинални Кристално Јасно, Матирано Храна-Безбедно, Бела и Црна Нетранспарентно, Проѕирни Сина, и Матирано Ласерски Cuttable.Grafix е продажба на квалитетни пластични филмови за креативни индустрии од 1963 година. Grafix производи се грижиме за Уметност, Занает, Графика и Дизајн пазари со традиционалните и иновативни филмови искра вашата креативност.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Bisbell Универзален Нож Стража, Големи, Трајни Полипропилен тежок Случај, Полн Магнетни Обвивка, Безбедно Складирање
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Bisbell Универзален Нож Стража, Големи, Трајни Полипропилен тежок Случај, Полн Магнетни Обвивка, Безбедно Складирање

БЕЗБЕДЕН, ХИГИЕНСКИ простор за ЧУВАЊЕ Компактен тежок случај со целосна магнетни поставата брави во ва

DEN 139.20