• Неодамнешно
YIBANG-DZSW Дигитални Лукс Метар Дигитални Illuminance Метар 881E Висока Прецизност Светлина Метар Illuminance Светлината Тест Светлина Метар Photometer 300,000 Лукс Дигитални Photometer (Боја :

YIBANG-DZSW Дигитални Лукс Метар Дигитални Illuminance Метар 881E Висока Прецизност Светлина Метар Illuminance

Buyers rating:
DEN 1891.20

Количина на стоки

Тоа е целосно cosine коригира за аголна појавата на светлина.На illuminance метар е компактен, тешки и лесно да се справи со тоа се должи на нејзината изградба.Светлината чувствителни компонента што се користи во метар е многу стабилна, долг живот силикон диоди.HP-881 E Дигитални ЛУКС Метар е прецизен инструмент се користи за да се измери illuminance во областа.Примена на HP-881 E е многу голема.Тоа исто така вклучува и апликации во нашиот секојдневен живот, како што се фабрики, магацини, училишта, канцеларии, домови, улични светилки, лаборатории и др. [Мерен опсег] : Осветлување : 1-30 милиони Лукс[Функција] : 1. Температурата measurement2. Слободно да се префрлате помеѓу ℃ и ℉3. Рекорд storage4. MAX и MIN вредност selection5. Моменталната брзина на ветрот, MAX value6. Целзиусови степени/Целзиусови switch7. Backlighting8. REL во однос measurement9. Чувајте вредност да се погледне back10. Вредност држете[Исклучување] : Автоматско исклучување без операција (10 минути) или рачно исклучување.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Bisbell Универзален Нож Стража, Големи, Трајни Полипропилен тежок Случај, Полн Магнетни Обвивка, Безбедно Складирање
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Bisbell Универзален Нож Стража, Големи, Трајни Полипропилен тежок Случај, Полн Магнетни Обвивка, Безбедно Складирање

БЕЗБЕДЕН, ХИГИЕНСКИ простор за ЧУВАЊЕ Компактен тежок случај со целосна магнетни поставата брави во ва

DEN 139.20
Sipromac 035-0050 Тајмер, Nais Мултифункционален
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Sipromac 035-0050 Тајмер, Nais Мултифункционален

Вистински оем замена дел.Sipromac е основана во 1980 година и е призната во пакување на храна и преработка за п

DEN 4150.32
Xerox DocuMate 4700 Боја Документ Flatbed Скенер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Xerox DocuMate 4700 Боја Документ Flatbed Скенер

БРЗО СКЕНИРАЊЕ : Симплекс скенер; скенира во боја, сиво и црно / бело.Скенира брзина од 2.5 секунди по стран

DEN 19080.00