• Неодамнешно
Орегон Ламиниране Топла Laminating Пошта Писмо (Пакување од 100) 10 Мили 9 x 11-1/2-инчен Мат/Мат

Орегон Ламиниране Топла Laminating Пошта Писмо (Пакување од 100) 10 Мили 9 x 11-1/2-инчен Мат/Мат

Buyers rating:
DEN 724.80

Количина на стоки

Мат Финиш го Подобрува Црни и Бели Фотографии и Печатење додека драматично Намалување на Отсјај.Вклучува Мала Круг Агли за Професионален Финиш.Корисниците Може да Пишуваат На Мат Ламинатни (потписи, белешки, резултати, итн.).Пакетот Вклучува најмалку 2 силикони обложени laminating превозници за Laminators кои Ги Бараат. 9 x 11.5-инчи и 10 мили дебел; Метрички 229mm x 292mm и 250 microns дебели. 100 писмо, големина 10 мили топлина активира laminating пошта 9 x 11.5-инчен може да се менува со мат финиш на двете страни.Орегон Ламиниране мат финиш laminating пошта обезбеди пишува-на површината за потписи, итн.со молив или ballpoint пенкало.Исто така, мат подобрува црни и бели фотографии и црно мастило на бела хартија, додека драматично намалување на отсјај.Пакувањето вклучува најмалку 2 силикони обложени laminating превозници за оние машини кои бараат превозници.Орегон Ламиниране квалитет ги исполнува или го надминува сите големи брендови.Максималната големина на хартија се препорачува за оваа торбичка е 8.75 x 11.25-инчен (или помалку), да се остави стандард 1/8-инчен границата на јасни ламинатни околу сите страни на картичка за безбедна запечатени раб; сепак, 8-1/2 x 11 стандард писмо, големина на хартија е најчесто се користат.СОВЕТИ : Индустриски стандардна спецификација за 10 мили laminating пошта е 10 mils на секоја размавта за вкупно 20 mils додаден на вашиот лист хартија.Исто така, 1 мили е еднаква на 1/1000th од очигледна (или 25 microns метрички).Laminating пошта се запечатени на само еден раб и отворен за други три (како папка).Купување Орегон Ламиниране марка за квалитет на оваа разумна цена и гаранција за парите назад.Нема да се жалам.Некои торбичка laminators се способни за не повеќе од 5 мили пошта (10 мили вкупно торбичка дебелина).Laminators со или променлива брзина или прилагодлива температура се очекува да се печат овие подебели пошта.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Sipromac 035-0050 Тајмер, Nais Мултифункционален
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Sipromac 035-0050 Тајмер, Nais Мултифункционален

Вистински оем замена дел.Sipromac е основана во 1980 година и е призната во пакување на храна и преработка за п

DEN 4150.32
8 Парчиња Куче, Мачка Храна Лажица домашно Милениче Може да се Храна со Лажица од не ' Рѓосувачки Челик и Силиконски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8 Парчиња Куче, Мачка Храна Лажица домашно Милениче Може да се Храна со Лажица од не ' Рѓосувачки Челик и Силиконски

Доволно да го користите : ќе добиете 8 парчиња од нерѓосувачки челик, храна за миленичиња лажици во црна

DEN 287.76
guoda Метла Носителот-Гаража Организација самолепливи Метла Држач, Четка, Тешки Ѕид Поставена Четка Клип Закачалки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

guoda Метла Носителот-Гаража Организација самолепливи Метла Држач, Четка, Тешки Ѕид Поставена Четка Клип Закачалки

★Cleaning tool решение : да се создаде уреден и организиран куќа ★Ѕидмонтирани мултифункционален метла рек :

DEN 263.76
STREBITO Прецизност Шрафцигер Поставите 191-Парче Мулти-Малку Шрафцигер 1/4 Инчи Орев Возачот Дом Алатка Електронски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

STREBITO Прецизност Шрафцигер Поставите 191-Парче Мулти-Малку Шрафцигер 1/4 Инчи Орев Возачот Дом Алатка Електронски

На knurled зафат рачка на screwdrivers е ергономски обликувани и направени од страна на ујп материјал за да се спр

DEN 839.76
Xerox DocuMate 4700 Боја Документ Flatbed Скенер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Xerox DocuMate 4700 Боја Документ Flatbed Скенер

БРЗО СКЕНИРАЊЕ : Симплекс скенер; скенира во боја, сиво и црно / бело.Скенира брзина од 2.5 секунди по стран

DEN 19080.00