• Неодамнешно
Професионална 3 Парче Филтер Поставени За Canon SLR фото Апарати Кои Имаат Canon EF 50mm f/1.8 II Објективот

Професионална 3 Парче Филтер Поставени За Canon SLR фото Апарати Кои Имаат Canon EF 50mm f/1.8 II Објективот

Buyers rating:
DEN 263.76

Количина на стоки

Оваа 3 Парче Филтер Поставени Icludes Следново : .УВ : ја Штити вашата камера е објектив од гребнатини, прашина, нечистотија, влага, и отпечатоци од прсти, додека намалување на несаканите ulra-виолетова светлина.CPL : Polarizers нека ви acheive жив боја сатурација, намали или елиминира отсјај од не-метален објект.F-DL : Флуоресцентни светлина корекција филтер дава точно-на-животот боја препевот.Флуоресцентни филтер драматично се зголемува боја satruation.Заштитете го вашиот објектив од ултравиолетова светлина.На ув филтер спречува УВ светлина од постигнување на објективот, помагајќи ја зголеми јасноста и намалување на магла.Како резултат на тоа, вашите фотографии изгледаат кристално јасни, дури и во планинскиот и крајбрежни области, каде ултравиолетова светлина е особено силна.На кружни polarizer, во меѓувреме, е од суштинско значење за надворешна фотографија, како таа се продлабочува интензитетот на сино небо и ја намалува или елиминира отсјај. (Имајте на ум дека кружни polarizer е дизајниран изречно за автофокус камери.) Конечно, комплет нуди ексклузивна боја-затоплување филтер кој ја подобрува боја на сите тонови на кожата.Идеално за портрети, боја-затоплување филтер апсорбира сината екипа често се предизвикани од електронски трепка или отворено сенка, додавање на топлина бледо, се мијат надвор месо на ѕвонење.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Нуркање Филтер Поставени, Акција Камера во Боја Корекција Водоотпорен Подводни Нуркање Филтер Леќа Комплет Фотографија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Нуркање Филтер Поставени, Акција Камера во Боја Корекција Водоотпорен Подводни Нуркање Филтер Леќа Комплет Фотографија

3 различни филтри за корекција на боја во различни вода длабочините и различни извори.Пурпурна филтер е

DEN 258.96
Бебе се Игра Мат Кружни Круг Бебе да Ползи Мат за Доенчиња Години, Индексирање, Салата Или Дете Соба Декорација
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бебе се Игра Мат Кружни Круг Бебе да Ползи Мат за Доенчиња Години, Индексирање, Салата Или Дете Соба Декорација

☀[Мултиголемина, мултистил] Нашиот круг патосници имаат три димензии со дијаметар од 27.6 ВО / 31.5 ВО / 39.4 ВО

DEN 1490.40
Дигитална Вага Кујна Дигитални Скала 30kgr./0.1 g Висока Прецизност Дигитални Точни Аналитички Електронски Рамнотежа
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дигитална Вага Кујна Дигитални Скала 30kgr./0.1 g Висока Прецизност Дигитални Точни Аналитички Електронски Рамнотежа

Service : Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.По�

DEN 11654.88