• Неодамнешно
Милвоки.со 21 Парче Bi-Метал Сите Намена Дупка Видов Комплет Со Случај - произведено ВО САД

Милвоки.со 21 Парче Bi-Метал Сите Намена Дупка Видов Комплет Со Случај - произведено ВО САД

Buyers rating:
DEN 736.80

Количина на стоки

Карактеристики bi-метална конструкција со 8% кобалт за зголемена отпорност на абење.Опремени со plug џек, на сите-пристап слот дизајн за брз приклучок отстранување.Дизајнирани да работат со челик, дрво, алуминиумски, ПВЦ и други материјали.Поддржани од страна на Rip Guard ограничен живот заб пауза гаранција.Тешки За Носење Со Метални Брави.На Милвоки.со Дупка Dozer Дупка Видов карактеристики Rip Стража, најсилните заб форма во индустријата, поддржан од страна на Rip Guard Ограничен Живот Заб Пауза Гаранција.Секој заб е изграден со повеќе челик зад најсовремена за дополнителна сила.На Rip Guard гаранција на забот паузи е прва за дупка видов индустрија.Додадена заб сила заедно со 8% кобалт даде додава живот на забите, овозможувајќи за зголемување на продуктивноста на jobsite, како и продолжи дупка квалитет.Дупка Dozer вклучува Plug Џек, на сите пристапни слот дизајн кој овозможува целосен пристап за време на приклучокот отстранување.Приклучокот Џек дава пристап пониски во купот на дебел материјал и повисоко кон забите тенок материјал.Со повеќе позиции, да се применуваат потпора и подобро plug пристап, Приклучок за Џек ја зголемува продуктивноста и ги потроши на престој помеѓу дупки.За брзо, алатката-бесплатно промена на испис, користете Милвоки.со е универзална Брзо-Промена Arbors. 49-56-7240, 49-56-7250 и 49-56-9100. Карактеристики заби со повеќе челик зад најсовремена за поголема трајност Поддржани од страна на Rip Guard ограничен живот заб пауза гаранција Опремени со plug џек, на сите-пристап слот дизајн за брз приклучок отстранување Карактеристики bi-метална конструкција со 8% кобалт за зголемена отпорност на абење Вклучува : 13 дупка пили : 3/4 во., 7/8 во., 1 in., 1-1/8 во., 1-1/2 in., 2 in., 2-1/8 во., 2-1/2 in., 3 во., 3-5/8 во., 4-1/4 in., 4-1/2,., 5 in., 2 arbors/пилот битови : 49-56-7250, 49-56-7010, 3 пилот битови : 49-56-8010.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат