• Неодамнешно
Кожа Удар, 10‑40mm Кожа за на Рака Машина Удари Кожа Алатки V‑Форма за да се Види Бендови за Ремени

Кожа Удар, 10‑40mm Кожа за на Рака Машина Удари Кожа Алатки V‑Форма за да се Види Бендови за Ремени

Buyers rating:
DEN 319.20

Количина на стоки

Со користење на софистицирана технологија на производство, може да се намали брзо, и рачки се силен и сигурен.Усвојување V форма дизајн, и овие алатки се многу погодни за сечење на крајот на половината ремени или рамо ремени.Направени од високо‑квалитет на јаглероден челик материјали, овие алатки се цврсти, трајни, не е лесно да се носат, и имаат долг животен век.Овој тип на V облик на машина удари може да се користи за кожа гравирање, и е лесно да се носат и може да се носи со вас.Работата е едноставна и допрете на крајот од дршката, лесно можете да добиете на соодветната графика.Функција : 1. Направени од високо‑квалитет на јаглероден челик материјали, овие алатки се цврсти, трајни, не е лесно да се носат, и имаат долг животен век.2. Работата е едноставна и допрете на крајот од дршката, лесно можете да добиете на соодветната графика.3. Усвојување V форма дизајн, и овие алатки се многу погодни за сечење на крајот на половината ремени или рамо ремени.4. Со користење на софистицирана технологија на производство, може да се намали брзо, и рачки се силен и сигурен.5. Овој тип на V облик на машина удари може да се користи за кожа гравирање, и е лесно да се носат и може да се носи со вас.Спецификација : Предмет Тип : V Облик на Машина Punches Material : Јаглерод Steel Model : 7 PCS 10мм-40mm Category : 10мм, 15mm, 20mm, 25мм, 30мм, 35mm, 40mm Uses : Кожа Гравирање Алатки Пакет Листата : 7 x V‑во Облик на Машина Punches Note : Бидете внимателни со машина главата за да се избегне гребење.

Карактеристики на стоката

Item Type:
V‑Shaped Cutter Punches
Material:
Carbon Steel
Model:
7PCS 10mm-40mm
Category:
10mm, 15mm, 20mm, 25mm, 30mm, 35mm, 40mm
Uses:
Leather Engraving Tools
Package List:
7 xV‑Shaped Cutter Punches :
Be careful with the cutter head to avoid scratches :

Купувачи како што сакаат

Eastwood Удар И Распрснување Умре Поставите 1.0 Во Челичната Конструкција Мазни И Чисти Дупки Благи Од Нерѓосувачки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Eastwood Удар И Распрснување Умре Поставите 1.0 Во Челичната Конструкција Мазни И Чисти Дупки Благи Од Нерѓосувачки

Рачки До 16 Мерач Лесна Челик, 19 Мерач Нерѓосувачки И 14 Мерач Алуминиум.Удар И Одблесокот На 1.0 Инчен Дупк

DEN 4151.76
ELKeyko 12Pcs Кожа Занает Овална Форма Дупка Удар Поставите Кожа Шупливи Дупка Перфоратор Рамен Дупка Удар Создателот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ELKeyko 12Pcs Кожа Занает Овална Форма Дупка Удар Поставите Кожа Шупливи Дупка Перфоратор Рамен Дупка Удар Создателот

Нашите шупливи удар поставени се направени на стврднат, топлина третираат јаглероден челик,издржливи и

DEN 4673.52
Удар Локатор, Точни Калибрација Елоксирани Површината Дрво Дупка Удар Носат‑Отпорни, Вежба Ракави, со 2 Држачи
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Удар Локатор, Точни Калибрација Елоксирани Површината Дрво Дупка Удар Носат‑Отпорни, Вежба Ракави, со 2 Држачи

Постојат 6mm / 0.2 во, 8mm / 0.3 во, 10мм / 0.4 во носат‑отпорни, вежба ракави, која може да се користи според потреб

DEN 1418.40