• Неодамнешно
C2G Мини Дисплеј Порта Адаптер, 4K, Екран приклучок за HDMI, VGA, или DVI, Црна, Кабли да поминат 54341

C2G Мини Дисплеј Порта Адаптер, 4K, Екран приклучок за HDMI, VGA, или DVI, Црна, Кабли да поминат 54341

Buyers rating:
DEN 239.76

Количина на стоки

Поврзете го уредот со mini Display Port излез на било Дисплеј со HDMI, VGA, или DVI влез.Поддршка резолуции до : VGA -1920 x1080 на 260 Hz DVI -1920 x1080 на 60 Hz HDMI -3840 x 2160 на 30 Hz.Dongle стил адаптер го намалува притисокот на пристаништа.Влез : (1) mini Display Port Машко излез : (1) HDMI женски, (1) VGA женски, (1) DVI женски.Забелешка : овој адаптер конвертор ќе го излезниот сигнал на една видео порта во исто време.Овој адаптер конвертор не е наменета да се излез на повеќе видео сигнали истовремено.Испрати видео сигнал од таблет, лаптоп компјутер, или друг извор уред со Mini Display Port излезна порта за Проектирање, следење, или hd телевизор со HDMI, DVI или VGA влез порта.Овој компактен Сите-во-Едно конвертор е идеално решение за употреба во училиштата, конференциски сали, или други работи простори кои може да се користат избрани прикажува со различни влезови во повеќе соби во текот на една зграда.На пат enhanced бидат подготвени за било кој состанок, презентација, или настан со целосна доверба дека ќе имаат право конекции во ултра-компактен дизајн.Мини Display Port на HDMI, VGA, или DVI адаптер ви овозможува да го поврзете Мини Display Port опремени лаптоп или таблет на Проектор, монитор, или hd телевизор со HDMI, VGA, или DVI влез порта.Компактен дизајн на овој адаптер конвертор го прави совршено се вклопуваат за byod (донесе свој уред) апликации во ОБРАЗОВАНИЕТО или корпоративни средини.Јасна инсталирате оваа едноставна plug and play адаптер конвертор не бараат возачите за да се инсталира и да го уредот се напојува преку Мини Display Port автобус моќ, па нема дополнителни моќ адаптери се потребни.Порта за заштита на dongle-стил адаптер конвертор го намалува притисокот на видео порта.Кабелот помеѓу Мини Display Port конекција и адаптер конвертор обезбедува вирус олеснување што го штити пристаништето од вирус штета што кабли се пресели.Забелешка : овој адаптер конвертор ќе го излезниот сигнал на една видео порта во исто време.Овој адаптер конвертор не е наменета да се излез на повеќе видео сигнали истовремено.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Belkin AVC002BK-BL USB-C до HDMI + Адаптер за Полнење
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Belkin AVC002BK-BL USB-C до HDMI + Адаптер за Полнење

Напредната технологија овозможува моќ и видео преку еден порт.Plugandplay дизајн работи универзално со Mac и Wi

DEN 790.80
USB C Двојна HDMI Адаптер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

USB C Двојна HDMI Адаптер

Овој usb c адаптер поддржува неверојатни 3840*2160 60 HZ зголемена вашиот лаптоп екранот на вашиот ТЕЛЕВИЗОР ил

DEN 671.76