• Неодамнешно
QWORK Заземјување Мат, 20 x 27.5, ESD Висока Температура Мат Комплет, Анти-Статички, Мат

QWORK Заземјување Мат, 20 x 27.5, ESD Висока Температура Мат Комплет, Анти-Статички, Мат

Buyers rating:
DEN 549.84

Количина на стоки

Заврши ESD Анти-статички Комплет : (1) 20" x 27.5" ESD мат со две изградена-во заземјување прилепува, (1) 6 FT attachable заземјување кабелот со отстранлив алигатор клип.ESD Безбедно : На ESD мат е .080" (2mm) дебели, dual еднострани, и го направија на статична dissipative, индустриски одделение еластомер.Анти-статички мат е отпорна на киселина, алкално, хемиски лемење флукс, носат-отпор и лесно да се чисти.Мека : материјалот е како издржлив како цврсти laminates, и како удобно и привлечен како помек гума или винил душеци.Удобно да се здипли во торба. 0.080-инчи (2mm) дебелина овозможува мат да остане во станот и го спречува завиткан рабови. 0.05 вториот распаѓање време обезбедува брз, безбеден статични мозоци.Здраво : Трајни површината withstands високи температури, лемење, флукс, и груби хемикалии.Ниска надвор gassing и VOC се идеални за чиста-соби и други контролирани средини.Не винил monomers или DOP обезбедува сообразност на личните и еколошки стандарди за безбедност. 100% Задоволни Услуга : секој еден дефектен објект може да има бесплатна замена или рефундирање, треба повеќе да им помогне на, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

StaticTek MT2500 Р Сина ESD Анти-Статички Биро Душеци-2 Слој Гума Проводници Мат за Заземјување и Лемење Електроника,Компјутерски
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

StaticTek MT2500 Р Сина ESD Анти-Статички Биро Душеци-2 Слој Гума Проводници Мат за Заземјување и Лемење Електроника,Компјутерски

Премиум 0.060" дебела ESD табела трска ги штити вашите чувствителни објекти, како и вашата работна површина.

DEN 794.40