• Неодамнешно
StaticTek MT2500 Р Сина ESD Анти-Статички Биро Душеци-2 Слој Гума Проводници Мат за Заземјување и Лемење Електроника,Компјутерски Делови во ESD Безбедно работно место,3x50 Ft Мат

StaticTek MT2500 Р Сина ESD Анти-Статички Биро Душеци-2 Слој Гума Проводници Мат за Заземјување и Лемење Електроника,Компјутерски

Buyers rating:
DEN 794.40

Количина на стоки

Премиум 0.060" дебела ESD табела трска ги штити вашите чувствителни објекти, како и вашата работна површина.Ги исполнува или го надминува барањата на ANSI ESD-S20.20 и препораките на ESD 4.1. Достапни во 50ft ролни или асортиман на подготвени направи табела душеци.Одличен отпор да се одржи solders, лемење песна и повеќето растворувачи.Достапни во различни големини.Ролс-24"x36", 24"x48", 24"x60" и 24"x72" Намалувања-30"x36", 30"x48", 30"x60", 30"x72", 36"x48", 36"x60" и 36"x72".Заштитете го вашиот чувствителни објекти, како и вашата работа површина со трајни ESD трска.Static Tek Анти-Статички MT2500 работна станица душеци се направени од издржлив 2-ply гума која нуди одлична отпорност на топла solders, лемење песна и повеќето растворувачи.Нејзините проводен слој на грбот на статички dissipative горниот слој кои се создаваат извонредни електрични перформанси карактеристики.На MT2500 Серија се достапни во ролни или намали душеци.Табела намали душеци се спакуван поединечно со 10мм прилепува и заедничка точка земјата кабелот.Целосна ролни се 50ft долго и лесно може да се намали со алатка нож за да се вклопи во вашиот уникатен работна станица.ESD Душеци се достапни во НАСА Сина, Кралска Сина и Сива бои.Static Tek MT2500 Серија Карактеристики : ДВЕ СЛОЈ ГУМА : 10^6-10^8 RTTRESISTANCE НА ЗЕМЈАТА : 8x 10^6 -8 ohms ОТПОР од точка ДО ТОЧКА : 2x 10^6 -8 ohms SURFACE : Smooth APPLICATIONS : Создава ESD безбедна работа површина со обезбедување на пат-за-земјата за електрични обвиненија, како и заштита на работа површина од оштетување.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат