• Неодамнешно
Спреј Господин Шише ESD Безбедно, Статични Dissipative, Сина Шише. Просечната Површина resistivity на 10^9 10^10. Ќе прахосвам Бесплатно на 5000 Volts во +/-2 секунди. 8oz

Спреј Господин Шише ESD Безбедно, Статични Dissipative, Сина Шише. Просечната Површина resistivity на 10^9 10^10.

Buyers rating:
DEN 506.40

Количина на стоки

Antistatic ESD Безбедно, статични dissipative, Шишиња, флукс и Растворувач за Точење.Шише големини 2oz, 4oz, 6oz, 8oz, 16oz, 32oz.Шише има просечна површина resistivity на 10 подигне на моќ 9 10 да се подигне моќ 10 ohm по плоштадот и ќе прахосвам статична полнење на +/- 5000 V за помалку од две секунди.Се користи во области каде статична полнење може да предизвика штета.за да се користат како растворувачи како acetone, isopropanol,.R&R Лосион е Американско семејство во сопственост на бизнис основана во Скотсдејл, Аризона во 1983 година. Посветени на производство на нови и реновиран производи за Биолошки Науки, Електронски, Медицински, Преработка на Храна, и на Здравјето и Безбедноста на животната Средина е.Нашите сад Производна постројка е ФДУ/EPA/NSF Регистрирани за Производство и Формулира преку ШАЛТЕР производи.R&R Лосион разви нов процесот на лиење полиетилен шишиња користење на концентрира кои не содржат било Exthoxylated Високо Амин, кој е нашироко се користи како antistatic агент.Овие ESD безбедно шишиња во просек имаат површина resistivity на 109 за да 1010/плоштад и не имате било какви помалку пожелни карактеристики поврзани со сурфактант ладен материјал.Овие шишиња ќе прахосвам статична полнење на +/-5000 V за помалку од две секунди 40 проценти во однос humidity.By нивната хемиска природа, тие не ќе имаат никакви хемиска реактивност со растворувачи како TCE или алкохол.На p H на deionized вода решенија беа тестирани истата пред и по седум дена.Нема промена на бојата или која било друга физичка промена беше забележано за било растворувачи тестирани.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат