• Неодамнешно
Електрично Загревани Eyelash Curler, Батерија Преносни Eyelash Curler Брзо Греење USB Електрични Eyelash Виткање Алатка за Eyelash Curler со LED Дисплеј Eyelash Виткање Алатка

Електрично Загревани Eyelash Curler, Батерија Преносни Eyelash Curler Брзо Греење USB Електрични Eyelash Виткање

Buyers rating:
DEN 1276.80

Количина на стоки

Брзо греење во 10 секунди : електрични eyelash curler усвојува високо квалитетни греење јадро, греење, брзина е брзо, и идеална температура може да се постигне во 10 секунди.Во споредба со традиционалните рачно eyelash пинцети, нашиот брз греење eyelash curler ефикасно прави вашите трепки повеќе издржливи.Безбедност за Заштита на Дизајн : Со безбеден дизајн, вграден во програмата можат да се конфигурираат за автоматски да се исклучи во 8 минути, безбедно и да се заштеди енергија.На хуманизирано и пренослив дизајн го прави лесно да се вклопат во вашата торба како кармин.Чешел Дизајн : Електрични eyelash curler е дизајниран со забот чешел дека се согласува да eyelash кривина, што може да се грижи на секој eyelash.Лесен за користење, одржување убави трепки сите денот долго. 4 Температура на Брзини : загреана eyelash curler има 4 температурни нивоа за да изберете од, кој се 55 ℃, 65 ℃, 75 ℃, 85 ℃, соодветни се за тенка и дебела трепките, и опремени со LED дисплеј.USB Полнење : На eyelash curler користи USB полнењето, можете да го полните тоа во секое време, насекаде, без разлика на штекер, тоа може да биде наполнета, лесен за употреба и еколошки, со мали димензии , што е погодно за вас да ги користите кога ќе патуваат.Функција : 1. [24 часа долготрајни] забот чешел дизајн согласува на кривина на трепките и да се создаде природно кадрава eyelash која може да трае 24 часа. 2. [Брзо греење] природни eyelash curler усвојува алуминиум за греење јадро, што е брзо греење брзина и може да се загрева побрзо во 10 секунди. 3. [USB Полнење] Користење на USB полнењето, можете бесплатно во секое време, насекаде, без оглед на штекер, тоа може да биде наполнета, лесен за употреба и еколошки.Како да го користите : Инструкции : 1. Долго притиснете за 2s, пак на 55 ℃, 65 C, 75 ℃, 85 ℃, четири-ниво циклус може да се промени, одберете ја соодветната брзина според собна температура, одберете ниска температура, висока температура области, во спротивно, изберете висока температура, ниска температура зони, долго притиснете за 2 секунди за да го исклучите 2.Индикатор за светло е вклучено, почекајте 10 секунди за врвот да го бела, тогаш можете да го користите 3. Користете маскара прво, потоа користете eyelash curler за најдобар стајлинг ефект 4. Притиснете на електрична eyelash curler на корените на трепките и останете неколку секунди (во зависност од природата на трепките) посилен и подолг опис на Производот : 1. Четири-ниво операција Притиснете и задржете го прекинувачот за 2 секунди за да се сврти на нивото на опрема и кружете низ копчиња 2. За полнење Кога батеријата е на ниско ниво на батеријата индикатор ќе флеш да укажуваат на тоа дека, пенкало.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Revlon Прецизност Lash Curler
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Revlon Прецизност Lash Curler

Дизајниран да навивам внатрешниот и надворешниотагол трепките дека традиционалните curlers може да се про

DEN 203.76