• Неодамнешно
Homyl 0.965 Инчен Телескоп Додаток за Полнење Окуларот Сет за Астрономија - SR4mm H12.5mm, Краток Фокусна Должина

Homyl 0.965 Инчен Телескоп Додаток за Полнење Окуларот Сет за Астрономија - SR4mm H12.5mm, Краток Фокусна Должина

Buyers rating:
DEN 660.00

Количина на стоки

* Примена:Поддршка на сите видови на телескопи, рефлектор, refractor, да ги набљудуваат ѕвезда кластери, месечината, небото, планети и други небесни тела. * Погоден за 0.965"/24.5 mm телескоп окуларот филтри. * Целосно Обложени:висок квалитет на оптичко стакло за максимална осветленост. * 35 Степен Поле на Гледање:Широко поле на гледање со екстра острина и долго око олеснување. * SR4mm Телескоп Окуларот Мулти-обложени 0.965"/24.5 мм + H12.5mm телескоп окуларот мулти-обложени 0.965"/24.5 mm.Опис : - SR4mm Телескоп Окуларот Мулти-обложени 0.965"/24.5 мм + H12.5mm телескоп окуларот мулти-обложени 0.965"/24.5 mm. - Апликација:Поддршка на сите видови на телескопи, рефлектор, refractor, да ги набљудуваат ѕвезда кластери, месечината, небото, планети и други небесни тела. - 35 Степен Поле на Гледање:Широко поле на гледање со екстра острина и долго око олеснување. - Целосно Обложени:висок квалитет на оптичко стакло за максимална осветленост. - Погоден за 0.965"/24.5 mm телескоп окуларот филтри.Спецификација : - SR4mm Окуларот Info - Материјал:Оптичко Стакло + Метал - Фокусна Должина:4 mm/0.15 инчен - Окуларот Порта:24.5 mm/0.965 инчен - 12.5 mm Окуларот Информации : : - Фокусна Должина : 12.5 mm - Барел Големина : 0.965 инчен - Оптички Слој : Целосно Мулти Слој - Поле на Гледање : 36 Степен - Навој за Филтри : Yes - Нето Тежина : 12g - Вкупна Должина : 40mm Package Вклучува : 1 Парче H12.5mm 0.965" Телескоп Eyepiece1 Парче SR4mm Телескоп Eyepiece Choose сите што ви треба во нашата продавница.Ќе имате убав купување искуство и да добиете квалитетни производи и услуги кои одговараат на политиката.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат