• Неодамнешно
KESOTO 7-21mm Континуирано Зум Окуларот, Разноврсна за 1.25 Астрономски Телескоп, Прикажување на Месечината Ѕвезда Кластери

KESOTO 7-21mm Континуирано Зум Окуларот, Разноврсна за 1.25 Астрономски Телескоп, Прикажување на Месечината

Buyers rating:
DEN 2344.80

Количина на стоки

Одличен подарок за skywatcher.Набори надолу за практичноста на eyeglass wearers и штити очила од добивање рбет.Фокусна должина од 7 до 21 милиметри,овозможува да се прошири зголемување опции.Ниска астигматизам, сферични аберации и боја.Дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување.Опис : - Дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување. - Ниска астигматизам, сферични аберации и боја. - Фокусна должина од 7 до 21 милиметри,овозможува да се прошири зголемување опции. - Огради надолу за практичноста на eyeglass wearers и штити очила од добивање изгребани - одличен подарок за skywatcher Specification : - Фокусна должина : 7-21mm континуирано zoom - Огледало тело материјал : алуминиум легура - Леќа материјал : оптичко стакло - Леќа Слој : Широкопојасен Зелена Филм - Интерфејс големина : 1.25 инчен - Боја : црна + сребро - Size : Прибл. 41x41x84mm/1.61x1.61x3.30inch - Тежина : 168g Package Вклучува : 1 Парче 7-21mm 1.25 инчен Eyepiece Note : 1.Ве молиме овозможи 1~3 cm грешка поради прирачник за мерење, ви благодариме.2.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ве молиме да се разбере, ви благодарам.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

COLPARY 1.25 7-21mm Зум Окуларот за Телескоп,FMC
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

COLPARY 1.25 7-21mm Зум Окуларот за Телескоп,FMC

Пресврт на зумирање окуларот домување промени фокусна должина од 21mm да 7mm, обезбедување на различни гле�

DEN 1271.76