• Неодамнешно
Homyl 1.25 инчен 5X Barlow Леќа Мулти-Обложени Широкопојасен Филм M42 Нишка & Телескоп Plossl Окуларот 8мм за Астрономија Фотографија Додаток

Homyl 1.25 инчен 5X Barlow Леќа Мулти-Обложени Широкопојасен Филм M42 Нишка & Телескоп Plossl Окуларот 8мм за

Buyers rating:
DEN 825.60

Количина на стоки

* Со M42x0.75mm нишка за да се поврзете дигитална камера преку Т адаптер. * Со 1.25 - инчен 8мм plossl окуларот сет , дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување. * 5 X Висока Моќност Зголемување:подетални на ѕвезда, месечината и другите небесни тела. * Barlow Леќа 5 X телескоп окуларот 1.25" Интерфејс M42x0.75mm тема + 8мм Plossl телескоп медиум моќ окуларот сет. * 1.25 Инчен Интерфејс:универзалната за Celestron, за Орион и други телескопи.Опис : - Barlow Леќа 5 X телескоп окуларот 1.25" Интерфејс M42x0.75mm тема + 8мм Plossl телескоп медиум моќ окуларот сет. - 1.25 Инчен Интерфејс:универзалната за Celestron, за Орион и други телескопи. - 5 X Висока Моќност Зголемување:подетални на ѕвезда, месечината и другите небесни тела. - Со M42x0.75mm нишка за да се поврзете дигитална камера преку Т адаптер. - Со 1.25 - инчен 8мм plossl окуларот сет , дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување.Спецификација : - 5 X Barlow Леќа Информации : - Материјал:Оптичко Стакло+Метал - Фактор на Зголемување:5 X - Леќа Слој:Multilayer HD Широкопојасен Филм - Тема:M42x0.75mm Должина:6.7 cm/0.26 инчен Дијаметар:3.15 cm/0.12 инчен - Plossl 8мм Окуларот Информации : - Фокусна Должина : 8мм - Навој за Филтри и Barlow Леќа : 1.25 инчен (31.7 mm) - Структурата на Оптички Систем : Plossl Окуларот - Слој : Мулти-обложени - Висина (Вкупно) : 50mm Package Вклучува : 1 Парче 8мм Plossl Eyepiece1 Парче 5x Barlow Lens Choose сите што ви треба во нашата продавница.Ќе имате убав купување искуство и да добиете квалитетни производи и услуги кои одговараат на политиката.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

YEZIZ Телескопи за Деца Девојки и Возрасни - Астрономски Телескоп Окуларот Длабока Простор Окуларот Прикажување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

YEZIZ Телескопи за Деца Девојки и Возрасни - Астрономски Телескоп Окуларот Длабока Простор Окуларот Прикажување

66 широк агол поле на гледањевисок, средни и ниски зголемување на широко поле на гледање.Навој барелпого�

DEN 1312.32