• Неодамнешно
Вода Flowmeter, ≤0.6 Mpa Течни Мерење Алатка, Цевка Тип 100-1000L/H 230 X 55 X 55мм за Течности Мерење 0-60 ° C

Вода Flowmeter, ≤0.6 Mpa Течни Мерење Алатка, Цевка Тип 100-1000L/H 230 X 55 X 55мм за Течности Мерење 0-60

Buyers rating:
DEN 434.16

Количина на стоки

Висока точност на мерење на помалку од 4% точност, повеќе точни и веродостојни.ABS пластика транспарентен панел за лесна за читање и бришење на прв поглед.На flowmeter лебди се направени од високо квалитетна ABS пластика обвивка, така што има одредени киселина и алкално отпорност на корозија.Цевка тип течни flowmeter, тоа е лесен и интуитивен за да го прочитате вредност.Поле на примена : Погоден за мерење на разни течности.Функција : 1. ABS пластика транспарентен панел за лесна за читање и бришење на прв поглед.2. Висока точност на мерење на помалку од 4% точност, повеќе точни и веродостојни.3. На flowmeter лебди се направени од високо квалитетна ABS пластика обвивка, така што има одредени киселина и алкално отпорност на корозија.4. Поле на примена : Погоден за мерење на разни течности.5. Цевка тип течни flowmeter, тоа е лесен и интуитивен за да го прочитате вредност.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Течни Flowmeter Model : LZS-20(D)Материјал : Plastic Interface Тип : Пластични Рамен Устата (внатрешен дијаметар 25mm / 1in)Применливиот Медиум : Liquid Accuracy : 4%Мерен Опсег : 100-1000 L/HWorking Притисок : ≤0.6 Mpa Working Температура : 0-60 ° CFloat Тип : PTFEProduct Големина : Прибл. 230 x 55 x 55мм / 9.1 x 2.2 x 2.2 in Package Листа : 1 x Течни Flowmeter.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Liquid Flowmeter
Model:
LZS-20(D)
Material:
Plastic
Interface Type:
Plastic Flat Mouth (inner diameter 25mm / 1in)
Applicable Medium:
Liquid
Accuracy:
4%
Measuring Range:
100-1000L/H
Working Pressure:
≤0.6Mpa
Working Temperature:
0-60 ° C
Float Type:
PTFE
Product Size:
Approx. 230 x 55 x 55mm / 9.1 x 2.2 x 2.2in
Package List:
1 x Liquid Flowmeter :

Купувачи како што сакаат

Lead-Free Вода Метар Pulser/NSF 2 - 1 Галон/Пулсот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Lead-Free Вода Метар Pulser/NSF 2 - 1 Галон/Пулсот

NSF61Уверение LeadFree Eco Brass 2 инчен Метар со Полињата за Прекинувач за Светло / 12 ft Кабел со 1 Галон / пулсот Изл

DEN 614.40