• Неодамнешно
ABS Пластика Flowmeter, Метар Колосек, Lzs-25(D) 250-2500L/H 235 X 58 X 58Mm за 0-60 ° C ≤0.6 Mpa

ABS Пластика Flowmeter, Метар Колосек, Lzs-25(D) 250-2500L/H 235 X 58 X 58Mm за 0-60 ° C ≤0.6 Mpa

Buyers rating:
DEN 443.76

Количина на стоки

Погоден за мерење и следење на стапката на многу видови на течност.Школка е изработен од ABS пластика, која е отпорна на гребење и анти-стареењето.Транспарентен панел за лесно читање на прв поглед.На плови е направен од PTFE што е отпор да се киселина алкално отпор.Висок мерење на точност со грешка на помалку од 4%.Функција : 1. Транспарентен панел за лесно читање на прв поглед.2. Висок мерење на точност со грешка на помалку од 4%.3. Школка е изработен од ABS пластика, која е отпорна на гребење и анти-стареењето.4. Погоден за мерење и следење на стапката на многу видови на течност.5. На плови е направен од PTFE што е отпор да се киселина алкално отпор.Спецификација : Предмет Тип : Проток Measurer Model : LZS-25(D)Материјал : ABS Plastic Interface Тип : Пластични Рамен Устата (Внатрешен Дијаметар 32-милиметри / 1.26 во)Применливиот Медиум : Liquid Accuracy : 4%Проток Опсег : 250-2500 L/HWorking Притисок : ≤0.6 Mpa Working Температура : 0-60 ° CFloat Тип : PTFEProduct Големина : 235 x 58 x 58mm / 9.25 x 2.28 x 2.28 во .ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Meter Note : ве Молиме овозможи мали димензии грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Flow Rate Measurer
Model:
LZS-25(D)
Material:
ABS Plastic
Interface Type:
Plastic Flat Mouth (Inner Diameter 32mm / 1.26in)
Applicable Medium:
Liquid
Accuracy:
4%
Flow Range:
250-2500L/H
Working Pressure:
≤0.6Mpa
Working Temperature:
0-60 ° C
Float Type:
PTFE
Product Size:
235 x 58 x 58mm / 9.25 x 2.28 x 2.28in  
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Meter :
Please allow small size error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Купувачи како што сакаат

Lead-Free Вода Метар Pulser/NSF 2 - 1 Галон/Пулсот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Lead-Free Вода Метар Pulser/NSF 2 - 1 Галон/Пулсот

NSF61Уверение LeadFree Eco Brass 2 инчен Метар со Полињата за Прекинувач за Светло / 12 ft Кабел со 1 Галон / пулсот Изл

DEN 614.40
Savant Проток Следење 1 NPT за Вода Филтер
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Savant Проток Следење 1 NPT за Вода Филтер

Лесен за инсталација и работа.Јасно читање на останатите капацитет.Крајот на капацитетот на алармирање

DEN 1927.20