• Неодамнешно
Течни Метар, Интуитивен, Прилагодена Погодно Метар Компактен за Мерење на Стапката на Течен Медиум

Течни Метар, Интуитивен, Прилагодена Погодно Метар Компактен за Мерење на Стапката на Течен Медиум

Buyers rating:
DEN 662.40

Количина на стоки

Можат да се прилагоди, мерка опсег е 0.1-0.5 GPM,.Произведени од високо квалитетен материјал, долг животен век.Панел тип прочитајте вредности, интуитивен и лесен.Главно се користи за мерење на стапката на течен медиум.Транспарентен акрилик тело материјал, компактни димензии и мала тежина.Произведени од високо квалитетен материјал, долг животен век.Панел тип прочитајте вредности, интуитивен и лесен.Транспарентен акрилик тело материјал, компактни димензии и мала тежина.Можат да се прилагоди, мерка опсег е 0.1-0.5 GPM, Главно се користи за мерење на стапката на течен медиум.

Карактеристики на стоката

Model:
LZM - 15T
Applicable medium:
liquid
Measurement range:
0.1-0.5GPM
Interface thread specification:
female 1/4 BSPT
Screw joint material:
plastic
Main material:
acrylic plexiglass
Float material:
plastic (PTF)
Type:
panel type
Working pressure:
0.6 (MPa)
Accuracy level:
4%
Package List:
1 x Liquid Flowmeter :

Купувачи како што сакаат

Lead-Free Вода Метар Pulser/NSF 2 - 1 Галон/Пулсот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Lead-Free Вода Метар Pulser/NSF 2 - 1 Галон/Пулсот

NSF61Уверение LeadFree Eco Brass 2 инчен Метар со Полињата за Прекинувач за Светло / 12 ft Кабел со 1 Галон / пулсот Изл

DEN 614.40