• Неодамнешно
Аргон Метар, Гас, Тестер на Гориво Метар за Миг Tig Заварување 0‑25L за Гас за Гас за Мерење на

Аргон Метар, Гас, Тестер на Гориво Метар за Миг Tig Заварување 0‑25L за Гас за Гас за Мерење на

Buyers rating:
DEN 282.96

Количина на стоки

Гас метар донесува еден‑парче дизајн, со сјајни изглед и не burrs, што го прави полесно да се користат.Мерење спектар на flowmeter е 0‑25 L, која може да ги задоволи основните гас откривање.Школката се изработени од АБС материјал, отпорни на корозија и оксидација отпорни, и може да се користи за долго време.Со два гас откривање скали, аргон и јаглерод диоксид, што има силно practicability.Гас метар е главно се користи за тестирање на гас во Миг заварување факел или Tig заварување факел.Функција : 1. Гас метар е главно се користи за тестирање на гас во Миг заварување факел или Tig заварување факел.2. Со два гас откривање скали, аргон и јаглерод диоксид, што има силно practicability.3. Школката се изработени од АБС материјал, отпорни на корозија и оксидација отпорни, и може да се користи за долго време.4. Гас метар донесува еден‑парче дизајн, со сјајни изглед и не burrs, што го прави полесно да се користат.5. Мерење спектар на flowmeter е 0‑25 L, која може да ги задоволи основните гас откривање.Спецификација : Предмет Тип : Гас Tester Material : ABSRange : 0-25 L Пакет Листа : 1 x Гас Тестер.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Gas Tester
Material:
ABS
Range:
0-25L
Package List:
1 x Gas Tester :

Купувачи како што сакаат

Lead-Free Вода Метар Pulser/NSF 2 - 1 Галон/Пулсот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Lead-Free Вода Метар Pulser/NSF 2 - 1 Галон/Пулсот

NSF61Уверение LeadFree Eco Brass 2 инчен Метар со Полињата за Прекинувач за Светло / 12 ft Кабел со 1 Галон / пулсот Изл

DEN 614.40