• Неодамнешно
Канту Грижа за Деца Виткање Крем, 8 Унца (Пакување од 3)

Канту Грижа за Деца Виткање Крем, 8 Унца (Пакување од 3)

Buyers rating:
DEN 531.84

Количина на стоки

Ја дефинира и tames fussy frizz.Омекнува косата & зајакнува насоки.Прави стил деца' косата лесно и врева-слободни.Исполнет со шеј путер, кокосово масло, & мед за зголемување на влага.Канту е награда за победа Грижа за Деца Виткање Крем дефинира, омекнува и ја зајакнува косата со совршена комбинација на чиста шеј путер, кокосово масло и мед.Формулиран особено со кадрава деца во умот, Грижа за Деца Виткање Крем се негува и храни косата примероци од сите видови, вклучувајќи калеми, кадрици и бранови.Скроти frizz, дефинирате кадрици, и да се добие помек и посилни насоки со редовна употреба.Оваа глутен-слободен навивам крем не содржи минерални масла, сулфати, parabens, silicones, phthalates, парафински, или пропилен, и ја зголемува вкупната коса здравје за деца со почеток во рана возраст.Чест во 2015 година како Природно Кадрава Уредник Изборот на Најдобра Детска Колекција, на Виткање Крем овозможува нежна грижа за текстура на косата и се зголемува управливост за децата кои треба нежна нега.За да го користите, мазна Канту Грижа за Деца Виткање Крем на влажна коса, дел по дел, со почеток во коренот и работи кон краевите.Не исплакнете.Оваа популарна виткање крем може да се користи на сува коса за да ја активирате кадрици, или со мал магла на вода за освежување плетенки и пресврти.За најдобри резултати, прво миење на косата со Канту се Грижи за Детска Солза-Слободно Негување шампон и следат со Канту Грижа за Деца Негување на средството за смекнување на косата.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

OUAI Завршувањето Crème. Овој Лесен Хидратантен Крем Заштитува од Топлина Стил, Додека Мазнење Сува, Сплит Завршува
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

OUAI Завршувањето Crème. Овој Лесен Хидратантен Крем Заштитува од Топлина Стил, Додека Мазнење Сува, Сплит Завршува

OUAI Завршувањето Crème.Лесен крем кој може да го направи тоа сите – мазна сува завршува, скроти frizz, додадет

DEN 576.00
Ел Abono Коса Ѓубриво Стил Крем
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ел Abono Коса Ѓубриво Стил Крем

Направени со гордост во Доминиканската Република.Го Стимулира Растот.Го Зајакнува Коренот На Косата.Friz

DEN 239.76
Ostia Собирање на Косата Калапи Паста 4oz
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ostia Собирање на Косата Калапи Паста 4oz

Фирма задржете.Не хрупкави се чувствуваат.Paraben слободни.Фирма уште обликво можност паста што дава макси

DEN 480.00