• Неодамнешно
ARITSUGU Deba Сина Челик Филе Кујната Готвач Јапонски Нож 165 мм 6.49 Врежани Име Saya Scabbard

ARITSUGU Deba Сина Челик Филе Кујната Готвач Јапонски Нож 165 мм 6.49 Врежани Име Saya Scabbard

Buyers rating:
DEN 11143.20

Количина на стоки

Содржина : Еден нож, поле и Saya Scabbard.Тип : Betsuuchi Deba.Употреба : Риба и пилешко. *Вкупна должина : Околу 310 mm (12.20") *Нож должина : Околу 165 mm (6.49") *Сечилото ширина : Околу 50 mm (1.96") *Сечилото дебелина : Околу 7 mm (0.27") *Тежина : Околу 300 g (10.58 мл).Сечилото материјал : Сина челик (Aoko #2).Може да се намали на риба и пилешко лесно.Вашиот готвење ќе поминат низ драматична промена!Ова е Deba нож.Тоа се прави не само од не ' рѓосувачки челици и керамика, но, исто така, Aoko (Сина челик #2).Тоа се прави на Јапонските мечеви (Самурај Катана) техника за долго време, а потоа таа функција тешки и острина.Deba е исто така се користи во двете чистење и подготовка на пилешко и риба.Ова е најпопуларниот нож во Јапонија.Тоа има широк нож и се е посилна од било кој друг ножеви.Тоа може да се користи за да се намали риба како лосос.Се препорачува за ресторани кои служат риба и месо. *Бренд : Tsukiji ARITSUGU *Содржина : Еден нож, поле и Saya Scabbard *Тип : Betsuuchi Deba *Употреба : Риба и пилешко *Edge агол : едно-две *Сечилото материјал : Сина челик (Aoko #2) *да се Зајакнат материјал : Црна вода бивол-рог да се зајакнат *Рачка материјал : Црна дрво *Вкупна должина : Околу 310 mm (12.20") *Нож должина : Околу 165 mm (6.49") *Сечилото ширина : Околу 50 mm (1.96") *Сечилото дебелина : Околу 7 mm (0.27") *Тежина : Околу 300 g (10.58 мл) *HRC (Цврстина Rockwell C скала) : 62+- Колку за да има вашето име изгравирани на ножот?Тоа е бесплатна услуга.Можете да изберете вашето име или нешто друго што би сакале напишани на вашиот Јапонски нож.Ве молиме погледнете ги #2 фотографијата на врвот на страницата.Можете да го имаат тоа направено на англиски јазик, Канџи или Катакана.Клиентот кој нареди сите беа многу задоволни.Изборот да се има вашето име врежани на Јапонски специјалитет нож ќе го направи тоа сосема уникатна.Како за испраќање на тоа како свадбен подарок, роденденски подарок или кога честитајќи отворање на нов бизнис?На ARITSUGU направил Јапонските мечеви за ""Самурај"" од 1560 со. Тоа е висока техника е наследена како Јапонски кујнски ножеви за долго време.Нивните мечеви имаше многу остра остро, па тие посветен на нив да Јапонски цар.Бидејќи готвачи користат ARITSUGU, тие може да се намали состојки за да го изнесам на вкусот, храната треба да имагинации повеќе и прошируваат нивната идеја.Тоа е причината зошто готвачи во светот љубов ARITSUGU.Ви благодарам.".

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Wakoli Маслиново серија Дамаск Јапонски стил готвач е нож 7.9-инчен исклучително остар нож на 67 слоеви на вистински
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wakoli Маслиново серија Дамаск Јапонски стил готвач е нож 7.9-инчен исклучително остар нож на 67 слоеви на вистински

НОЖ КАРАКТЕРИСТИКИ професионален готвач, е нож со маслиново рачка има нож должина на 13.4инчен и нож долж

DEN 1336.80
8 Инчен Сите Намена, Дуо-Edge Готвач е Нож
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8 Инчен Сите Намена, Дуо-Edge Готвач е Нож

Мека, текстура се справи со е дизајниран да се зафати во неколку начини за удобност, контрола и намалува�

DEN 1706.40
11 Боја Нерѓосувачки Челик Копче Прстен Мини Големина Кујнски Нож Фиксна сечилото Секојдневно Џебен Нож Машина
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

11 Боја Нерѓосувачки Челик Копче Прстен Мини Големина Кујнски Нож Фиксна сечилото Секојдневно Џебен Нож Машина

✔1 Прецизно сечење : краток и силен сечилото на овој кујнски нож може да се подобри прецизноста и прециз�

DEN 1102.80