• Неодамнешно
Гербер Бебе Закуски Puffs, Јагода Apple, 1.48 Унца (Пакување од 6)

Гербер Бебе Закуски Puffs, Јагода Apple, 1.48 Унца (Пакување од 6)

Buyers rating:
DEN 262.08

Количина на стоки

ГРИЦКИ ЗА МАЛИ РАЦЕ : идеален оброк за вашиот роботот учење да се само храна, нашите Puffs Житни Оброк се лесно да се џвака & проголта & тие се само правото големина за малку прсти учење да ги собереш.ЗДРАВИ СОСТОЈКИ : Puffs Житни Закуски се полни со добрина, вклучувајќи 2 грама од цели зрна по порција, 5 витамини & минерали и без GMOs, вештачки вкусови или засладувачи.ХРАНЛИВИ ЗАКУСКИ : Од бебе е првиот прст храна да хранливи деца закуски големина за малку раце на нашите закуски секогаш немаат вештачки вкусови или вештачки засладувачи.ГЕРБЕР ДОБРИНА : Нашата храна започнете со целата состојки како вистински овошје, зеленчук & зрна за да помогне да се негуваат на вашето бебе уште од самиот почеток, од младата формула за храна за бебиња да се закуски и деца храна.ИСХРАНА ЗА ОДГЛЕДУВАЊЕ : Како вашето бебе, ние сме секогаш расте & учење.Повеќе од кога и да е ние сме посветени да биде вашиот партнер во родителство со квалитетни состојки, здрава храна и стручно водство.Јадев вашиот малку еден со цело зрно добрина служејќи Гербер Дипломирани студенти Puffs Житни Ужинка во снек време.Гербер Дипломирани студенти Puffs Житни Оброк за да имате 2 грама од цели зрна по порција, и 5 витамини и минерали, што ги прави идеален оброк за вашите постари бебе учење да се само се хранат.Гербер Дипломирани студенти Puffs Житни Снек се лесно да се џвака и да ги проголта и се само правото големина за малку раце да ги собереш и да уживате.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат