• Неодамнешно
EuisdanAA Крст во Облик на Изрез Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Сребро 28 x 28 x 11 mm 8pcs(Disipador де calor де muesca en форма де круз став чип IC MOS графичкиот процесор plateado 28 x 28 x 11 mm 8

EuisdanAA Крст во Облик на Изрез Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Сребро 28 x 28 x 11 mm 8pcs(Disipador

Buyers rating:
DEN 287.76

Количина на стоки

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 28 28 x x x x x 11 mm / 1.1 x 1.1 x 0.43 инчен (L*W*H); Боја:Сребрен Тон. [ПРИМЕНА] Одлична за ладење чипови, stepper моторни возачот модул и други мали електроника дека не доаѓа со било ладење. [ЗАБЕЛЕШКА] Овој heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме. [ФУНКЦИЈА] Со крстот во облик на рецка.Тоа само да се земе секунди да го инсталирате, лесно да се инсталира.([CARACTERÍSTICA] Един muesca en форма де круз.Самостојна toma unos segundos instalar, es fácil де instalar. [МАТЕРИЈАЛ] Алуминиумска легура, голема функција за преносот на топлината.([МАТЕРИЈАЛ] Aleación де aluminio, гран función para la transferencia де calor.Euisdan AA Крст во Облик на Изрез Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Сребро 28 x 28 x 11 mm 8pcs Note : Ова heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме.Функција : Со хоризонтална и вертикална ладење слотови.Тоа само да се земе секунди да го инсталирате, лесно да се инсталира.Примена : Алуминиум heatsink може да се примени за да се уреди да се излади MOS, графичкиот процесор, IC Чип, итн.Спецификација : Боја : Silver Material : Алуминиум Alloy Overall Големина : 28 28 x x x x x 11 mm / 1.1 x 1.1 x 0.43 инчен (L*W*H)Пакет Содржина : 8 x Heatsink Description во Spanish Disipador де calor де muesca en форма де круз став чип IC MOS графичкиот процесор plateado 28 x 28 x 11 mm 8 piezas[PARÁMETRO] Tamaño вкупно : 28 x 28 x 11 mm / 1,1 x 1,1 x 0,43 pulgadas (L * W * H); Боја : tono plateado.[APLICACIÓN] Excelente став чипови де enfriamiento, módulo controlador де моторни пасо на пасо y otros componentes electrónicos pequeños que нема vienen един ningún enfriamiento.[NOTA] Este disipador де calor viene гревот cinta térmica о cinta adhesiva, recomendamos usar un poco де pegamento (aquí no está incluido) rz pegar.[CARACTERÍSTICA] Един muesca en форма де круз.Самостојна toma unos segundos instalar, es fácil де instalar.[МАТЕРИЈАЛ] Aleación де aluminio, гран función para la transferencia де calor.

Карактеристики на стоката

Color:
Silver
Material:
Aluminum Alloy
Overall Size:
28 x 28 x 11 mm / 1.1 x 1.1 x 0.43 inch (L*W*H)
Package Content:
8 x Heatsink :
Description in Spanish :
Disipador de calor de muesca en forma de cruz para chip IC MOS GPU plateado 28 x 28 x 11 mm 8 piezas :
[PARÁMETRO] Tamaño total:
28 x 28 x 11 mm / 1,1 x 1,1 x 0,43 pulgadas (L * W * H); Color
[APLICACIÓN] Excelente para chips de enfriamiento, módulo controlador de motor paso a paso y otros componentes electrónicos pequeños que no vienen con ningún enfriamiento. :
[NOTA] Este disipador de calor viene sin cinta térmica o cinta adhesiva, recomendamos usar un poco de pegamento (aquí no está incluido) para pegar. :
[CARACTERÍSTICA] Con muesca en forma de cruz. Solo toma unos segundos instalar, es fácil de instalar. :
[MATERIAL] Aleación de aluminio, gran función para la transferencia de calor. :

Купувачи како што сакаат