• Неодамнешно
EuisdanAA Крст во Облик на Изрез Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Црна 28 x 28 x 15 mm 4pcs(Disipador де calor де muesca en форма де круз став чип IC MOS графичкиот процесор гора 28 x 28 x 15 mm 4 piez

EuisdanAA Крст во Облик на Изрез Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Црна 28 x 28 x 15 mm 4pcs(Disipador

Buyers rating:
DEN 275.76

Количина на стоки

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 28 28 x x x x x 15 mm / 1.1 x 1.1 x 0.59 инчен (L*W*H); Боја:Црна. [ПРИМЕНА] Одлична за ладење чипови, stepper моторни возачот модул и други мали електроника дека не доаѓа со било ладење. [ЗАБЕЛЕШКА] Овој heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме. [ФУНКЦИЈА] Со крстот во облик на рецка.Тоа само да се земе секунди да го инсталирате, лесно да се инсталира.([CARACTERÍSTICA] Един muesca en форма де круз.Самостојна toma unos segundos instalar, es fácil де instalar. [МАТЕРИЈАЛ] Алуминиумска легура, голема функција за преносот на топлината.([МАТЕРИЈАЛ] Aleación де aluminio, гран función para la transferencia де calor.Euisdan AA Крст во Облик на Изрез Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Црна 28 x 28 x 15 mm 4pcs Note : Ова heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме.Функција : Со хоризонтална и вертикална ладење слотови.Тоа само да се земе секунди да го инсталирате, лесно да се инсталира.Примена : Алуминиум heatsink може да се примени за да се уреди да се излади MOS, графичкиот процесор, IC Чип, итн.Спецификација : Боја : Black Material : Алуминиум Alloy Overall Големина : 28 28 x x x x x 15 mm / 1.1 x 1.1 x 0.59 инчен (L*W*H)Пакет Содржина : 4 x Heatsink Description во Spanish Disipador де calor де muesca en форма де круз став чип IC MOS графичкиот процесор гора 28 x 28 x 15 mm 4 piezas[PARÁMETRO] Tamaño вкупно : 28 x 28 x 15 mm / 1,1 x 1,1 x 0,59 pulgadas (L * W * H); Де боја гора.[APLICACIÓN] Excelente став чипови де enfriamiento, módulo controlador де моторни пасо на пасо y otros componentes electrónicos pequeños que нема vienen един ningún enfriamiento.[NOTA] Este disipador де calor viene гревот cinta térmica о cinta adhesiva, recomendamos usar un poco де pegamento (aquí no está incluido) rz pegar.[CARACTERÍSTICA] Един muesca en форма де круз.Самостојна toma unos segundos instalar, es fácil де instalar.[МАТЕРИЈАЛ] Aleación де aluminio, гран función para la transferencia де calor.

Карактеристики на стоката

Color:
Black
Material:
Aluminum Alloy
Overall Size:
28 x 28 x 15 mm / 1.1 x 1.1 x 0.59 inch (L*W*H)
Package Content:
4 x Heatsink :
Description in Spanish :
Disipador de calor de muesca en forma de cruz para chip IC MOS GPU negro 28 x 28 x 15 mm 4 piezas :
[PARÁMETRO] Tamaño total:
28 x 28 x 15 mm / 1,1 x 1,1 x 0,59 pulgadas (L * W * H); De color negro.
[APLICACIÓN] Excelente para chips de enfriamiento, módulo controlador de motor paso a paso y otros componentes electrónicos pequeños que no vienen con ningún enfriamiento. :
[NOTA] Este disipador de calor viene sin cinta térmica o cinta adhesiva, recomendamos usar un poco de pegamento (aquí no está incluido) para pegar. :
[CARACTERÍSTICA] Con muesca en forma de cruz. Solo toma unos segundos instalar, es fácil de instalar. :
[MATERIAL] Aleación de aluminio, gran función para la transferencia de calor. :

Купувачи како што сакаат

Кулер, Брзо Топлина Дисипација Интимни Дизајн Алуминиум Радијатор Строги Производство со Алуминиумска Радијатор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Кулер, Брзо Топлина Дисипација Интимни Дизајн Алуминиум Радијатор Строги Производство со Алуминиумска Радијатор

Го намалува ризикот од хардвер неуспех поради прегревање.Мала тежина, може да се користи во релативно с

DEN 2332.80