• Неодамнешно
EuisdanAA Паралелна Линија Рецка Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Сребро 15 х 15 х 6.5 mm 5pcs(Disipador де calor де muesca де línea paralela став чип IC де графичкиот процесор MOS plateado 15 x 15 x 6,5 ?

EuisdanAA Паралелна Линија Рецка Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Сребро 15 х 15 х 6.5 mm 5pcs(Disipador

Buyers rating:
DEN 251.76

Количина на стоки

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 15 х 15 х 6.5 mm / 0.59 x 0.59 x 0.26 инчен (L*W*H); Боја:Сребрен Тон. [ПРИМЕНА] Одлична за ладење чипови, stepper моторни возачот модул и други мали електроника дека не доаѓа со било ладење. [ЗАБЕЛЕШКА] Овој heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме. [ФУНКЦИЈА] Со паралелна линија форма рецка.Тоа само да се земе секунди да го инсталирате, лесно да се инсталира.([CARACTERÍSTICA] Един muesca en форма де línea paralela.Самостојна toma unos segundos instalar, es fácil де instalar. [МАТЕРИЈАЛ] Алуминиумска легура, голема функција за преносот на топлината.([МАТЕРИЈАЛ] Aleación де aluminio, гран función para la transferencia де calor.Euisdan AA Паралелна Линија Рецка Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Сребро 15 х 15 х 6.5 mm 5pcs Note : Ова heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме.Функција : Со мазна површина.Тоа само да се земе секунди да го инсталирате, лесно да се инсталира.Примена : Алуминиум heatsink може да се примени за да се уреди да се излади MOS, графичкиот процесор, IC Чип, итн.Спецификација : Боја : Silver Material : Алуминиум Alloy Overall Големина : 15 х 15 х 6.5 mm / 0.59 x 0.59 x 0.26 инчен (L*W*H)Пакет Содржина : 5 x Heatsink Description во Spanish Disipador де calor де muesca де línea paralela став чип IC де графичкиот процесор MOS plateado 15 x 15 x 6,5 мм 5 piezas[PARÁMETRO] Tamaño вкупно : 15 x 15 x 6,5 mm / 0,59 x 0,59 x 0,26 pulgadas (L * W * H); Боја : tono plateado.[APLICACIÓN] Excelente став чипови де enfriamiento, módulo controlador де моторни пасо на пасо y otros componentes electrónicos pequeños que нема vienen един ningún enfriamiento.[NOTA] Este disipador де calor viene гревот cinta térmica о cinta adhesiva, recomendamos usar un poco де pegamento (aquí no está incluido) rz pegar.[CARACTERÍSTICA] Един muesca en форма де línea paralela.Самостојна toma unos segundos instalar, es fácil де instalar.[МАТЕРИЈАЛ] Aleación де aluminio, гран función para la transferencia де calor.

Карактеристики на стоката

Color:
Silver
Material:
Aluminum Alloy
Overall Size:
15 x 15 x 6.5 mm / 0.59 x 0.59 x 0.26 inch (L*W*H)
Package Content:
5 x Heatsink :
Description in Spanish :
Disipador de calor de muesca de línea paralela para chip IC de GPU MOS plateado 15 x 15 x 6,5 mm 5 piezas :
[PARÁMETRO] Tamaño total:
15 x 15 x 6,5 mm / 0,59 x 0,59 x 0,26 pulgadas (L * W * H); Color
[APLICACIÓN] Excelente para chips de enfriamiento, módulo controlador de motor paso a paso y otros componentes electrónicos pequeños que no vienen con ningún enfriamiento. :
[NOTA] Este disipador de calor viene sin cinta térmica o cinta adhesiva, recomendamos usar un poco de pegamento (aquí no está incluido) para pegar. :
[CARACTERÍSTICA] Con muesca en forma de línea paralela. Solo toma unos segundos instalar, es fácil de instalar. :
[MATERIAL] Aleación de aluminio, gran función para la transferencia de calor. :

Купувачи како што сакаат