• Неодамнешно
EuisdanAA 6x20x14mm Тон Сребро Алуминиум Heatsink Само Лепило Подлога Кулер за Ладење 3D Принтери 8Pcs(Disipador де calor де aluminio en tono plateado де 6x20x14mm, enfriador де almohadilla autoadhe

EuisdanAA 6x20x14mm Тон Сребро Алуминиум Heatsink Само Лепило Подлога Кулер за Ладење 3D Принтери 8Pcs(Disipador

Buyers rating:
DEN 287.76

Количина на стоки

Вкупната Големина : 6 x 14 x 20 mm / 0.24 x 0.55 x 0.79 инчен; Боја:Сребрен Тон.Оваа heatsink доаѓаат со лепило, силна stickiness.Ефикасно за ладење 3 D печатач, моторите не можеше да потоне топлина во рамка, и heatsink ќе се намали температурата на stepper мотори.Лесен за инсталирање, единствено се земе секунди да го инсталирате.(Fácil де instalar, самостојна toma unos segundos instalarlo.Пакет Содржина : 8 x Heatsink.(Contenido del paquete : 8 x disipador де calor.Euisdan AA 6x20x14mm Тон Сребро Алуминиум Heatsink Само Лепило Подлога Кулер за Ладење 3 D Принтери 8 Pcs Feature : Ова heatsink доаѓаат со лепило, лесен за употреба, силна stickiness.Алуминиум heatsink може да се примени на 3 D принтери, IC , електронски, RAM меморија, компјутерски чип компонента дисипација на топлина или каде што треба ефикасно heatsink.Спецификација : Боја : Сребро Tone Material : Алуминиум Alloy Overall Големина : 6 x 20 x 14 mm / 0.24 x 0.79 x 0.55 inch Package Содржина : 8 x Heatsink Description во Spanish Disipador де calor де aluminio en tono plateado де 6x20x14mm, enfriador де almohadilla autoadhesivo став enfriar impresoras 3 D, 8 piezas Tamaño вкупно : 6 x 14 x 20 mm / 0,24 x 0,55 x 0,79 pulgadas; Боја : tono plateado.Este disipador де calor viene един adhesivo, fuerte adherencia.Efectivamente став enfriar ла impresora 3 D, лос motores не pueden апсорбер calor en el марко y el disipador де calor reducirá ла temperatura де лос motores пасо на пасо.Fácil де instalar, самостојна toma unos segundos instalarlo.Contenido del paquete : 8 x disipador де calor.

Карактеристики на стоката

Color:
Silver Tone
Material:
Aluminum Alloy
Overall Size:
6 x 20 x 14 mm / 0.24 x 0.79 x 0.55 inch
Package Content:
8 x Heatsink :
Description in Spanish :
Disipador de calor de aluminio en tono plateado de 6x20x14mm, enfriador de almohadilla autoadhesivo para enfriar impresoras 3D, 8 piezas :
Tamaño total:
6 x 14 x 20 mm / 0,24 x 0,55 x 0,79 pulgadas; Color
Este disipador de calor viene con adhesivo, fuerte adherencia. :
Efectivamente para enfriar la impresora 3D, los motores no pueden absorber calor en el marco y el disipador de calor reducirá la temperatura de los motores paso a paso. :
Fácil de instalar, solo toma unos segundos instalarlo. :
Contenido del paquete:
8 x disipador de calor.

Купувачи како што сакаат