• Неодамнешно
EuisdanAA Паралелна Линија Рецка Heatsink на LED и Моќ Сребро 20 x 69 x 36 mm(Disipador де calor Паралелна Линија Рецка став LED y Моќ Сребро 20 x 69 x 36 mm

EuisdanAA Паралелна Линија Рецка Heatsink на LED и Моќ Сребро 20 x 69 x 36 mm(Disipador де calor Паралелна Линија

Buyers rating:
DEN 287.76

Количина на стоки

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 20 x 69 x 36 mm / 0.79 x 2.72 x 1.42 инчен (L*W*H); Боја:Сребрен Тон. [ПРИМЕНА] Одлична за ладење led чипови, модул и други моќ електроника дека не доаѓа со било ладење. [ЗАБЕЛЕШКА] Овој heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме. [ФУНКЦИЈА] Со паралелна линија форма рецка.Тоа само да се земе секунди да го инсталирате, лесно да се инсталира.([CARACTERÍSTICA] Един muesca en форма де línea paralela.Самостојна toma unos segundos instalar, es fácil де instalar. [МАТЕРИЈАЛ] Алуминиумска легура, голема функција за преносот на топлината.([МАТЕРИЈАЛ] Aleación де aluminio, гран función para la transferencia де calor.Euisdan AA Паралелна Линија Рецка Heatsink на LED и Моќ Сребро 20 x 69 x 36 mm Note : Ова heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме.Функција : Со мазна површина.Тоа само да се земе секунди да го инсталирате, лесно да се инсталира.Примена : Алуминиум heatsink може да се примени за да се уреди да се излади ДОВЕДЕ и моќ, итн.Спецификација : Боја : Silver Material : Алуминиум Alloy Overall Големина : 20 x 69 x 36 mm / 0.79 x 2.72 x 1.42 инчен (L*W*H)Пакет Содржина : 1 x Heatsink Description во Spanish Disipador де calor Паралелна Линија Рецка став LED y Моќ Сребро 20 x 69 x 36 mm[PARÁMETRO] Tamaño вкупно : 20 x 69 x 36 mm / 0,79 x 2,72 x 1,42 pulgadas (L * W * H); Боја : tono plateado.[APLICACIÓN] Excelente став enfriar чипови LED, módulos y otros componentes electrónicos де potencia que нема vienen един ningún enfriamiento.[NOTA] Este disipador де calor viene гревот cinta térmica о cinta adhesiva, recomendamos usar un poco де pegamento (aquí no está incluido) rz pegar.[CARACTERÍSTICA] Един muesca en форма де línea paralela.Самостојна toma unos segundos instalar, es fácil де instalar.[МАТЕРИЈАЛ] Aleación де aluminio, гран función para la transferencia де calor.

Карактеристики на стоката

Color:
Silver
Material:
Aluminum Alloy
Overall Size:
20 x 69 x 36 mm / 0.79 x 2.72 x 1.42 inch (L*W*H)
Package Content:
1 x Heatsink :
Description in Spanish :
Disipador de calor Parallel Line Notch para LED y Power Silver 20 x 69 x 36 mm :
[PARÁMETRO] Tamaño total:
20 x 69 x 36 mm / 0,79 x 2,72 x 1,42 pulgadas (L * W * H); Color
[APLICACIÓN] Excelente para enfriar chips LED, módulos y otros componentes electrónicos de potencia que no vienen con ningún enfriamiento. :
[NOTA] Este disipador de calor viene sin cinta térmica o cinta adhesiva, recomendamos usar un poco de pegamento (aquí no está incluido) para pegar. :
[CARACTERÍSTICA] Con muesca en forma de línea paralela. Solo toma unos segundos instalar, es fácil de instalar. :
[MATERIAL] Aleación de aluminio, gran función para la transferencia de calor. :

Купувачи како што сакаат