• Неодамнешно
ЛЕДЕНИТЕ КУТИЈА Алуминиум Легура Heatpipe Heatsink со 30 mm Вентилатор за Повеќето Дисипација на Топлина со Силиконски Термички Подлога Дизајниран Специјално за М. 2 SSD 2280 DIY ?

ЛЕДЕНИТЕ КУТИЈА Алуминиум Легура Heatpipe Heatsink со 30 mm Вентилатор за Повеќето Дисипација на Топлина со

Buyers rating:
DEN 719.76

Количина на стоки

Моќен М. 2 NVMe 2280 SSD кулер heatpipe доаѓа со 4 чиста купер heatpipes и 30мм PWM фан да бидете сигурни дека одлично преносот на топлината од М. 2 NVMe 2280 SSD.На 30мм PWM фан испорача Ниски-Бучава за автоматска контрола на брзината и ултра-тивка работа за екстремни М. 2 NVMe SSD ладење перформанси.Наменета за десктоп компјутери.Пакетот вклучува термички лента, навртки,и со шрафцигер.Компатибилен со Еднокреветни/Двокреветни двострано М. 2 NVMe 2280 SSD САМО!.Благодарни сме што вие изберете Ледените Кутија Производи и се надевам дека ќе имате позитивно искуство со тоа.Сите наши производи се поддржани со 2 години ограничени делови и работна сила гаранција.Ако имате било какви прашања, ве молиме e-mail нашиот тим за поддршка.Нашиот тим ќе бидат повеќе од среќни да ви помогнат.На swiveling М. 2 топлинска цевка кулер прави инсталација многу лесно во тесни простори.Тоа се постигнува со капацитет на ладење на 23 W TDP, која може да ја намали температурата на вашиот М. 2 SSD (форма фактор 2280) до 40% *.Со јачина на звук на проток од околу. 4.9 m3 / h и да се има око 8500 вртежи во минута, топлината генерирана е оптимално dissipated од 30 мм PWM фан.Ова значи дека вашата М. 2 SSD може да се работи за долго време, без било каква загуба на ефикасност.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

BRDI графичкиот процесор Термички Подлога, без Мирис Сигурен Трајни Отпорност на Абење ПРОЦЕСОРОТ Термички Подлога
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

BRDI графичкиот процесор Термички Подлога, без Мирис Сигурен Трајни Отпорност на Абење ПРОЦЕСОРОТ Термички Подлога

Применливи Сцена : Погоден за електронски производи, ПРОЦЕСОРОТ, графичкиот процесор, моќ LED, домаќин ко

DEN 2047.20
AMD-FH, Ferromagnetic СВ 75x75
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AMD-FH, Ferromagnetic СВ 75x75

Воздухот задушени тркалање под дијафрагмата 2 Hz фреквенција isolator ги отстранува до 99 проценти од вибраци

DEN 859.20