• Неодамнешно
Velaurs Магнетни Контакт Аларм Жичен Вратата Магнетни Алармот, Магнетни Аларм, за Smart Security Burglar

Velaurs Магнетни Контакт Аларм Жичен Вратата Магнетни Алармот, Магнетни Аларм, за Smart Security Burglar

Buyers rating:
DEN 1682.40

Количина на стоки

Школката се направени од високо квалитетна ABS пластика, со мат финиш и high-end изглед.Погоден за продавници, магацини, гаражи, супермаркет, и на други места.Кога некој илегално награди се тркалаат отвори вратата од 2-3 cm, производ веднаш праќа сигнал на домаќинот.Рогот во земјата ќе испрати силен звук на алармот, така што нелегално не може да почне.Кога магнетот е блиску до прекинувачот, полињата за контакти се затворени и сигнал линија е поврзан.Ако вратата е отворена, магнет остава на прекинувачот, полињата за контакти се прекинати, и сигнал линија е во прекин.Школката се направени од високо квалитетна ABS пластика, со мат финиш и high-end изглед.Кога магнетот е блиску до прекинувачот, полињата за контакти се затворени и сигнал линија е поврзан.Ако вратата е отворена, магнет остава на прекинувачот, полињата за контакти се прекинати, и сигнал линија е во прекин.Кога некој илегално награди се тркалаат отвори вратата од 2-3 cm, производ веднаш праќа сигнал на домаќинот.Рогот во земјата ќе испрати силен звук на алармот, така што нелегално не може да почне.Погоден за продавници, магацини, гаражи, супермаркет, и на други места.Лесно да се инсталира, тоа лесно може да се инсталира на ролна вратата.

Карактеристики на стоката

Housing Material:
ABS
Color:
White
Maximum Switching Voltage:
100V, 200V DC (optional)
Maximum Switching Current:
0.5A
Maximum Switching Power:
10W
Output Mode:
Normally Open, Normally Close(optional)
Size:
12*55mm / 0.5*2.2in
Package list:
2 * Door Magnetic Alarm :

Купувачи како што сакаат

Електронски Врата 10 Инчен Безжичен Wifi RFID Лозинка Видео Врата Телефон Спогодба Влез Систем Со Жичана IR-НАМАЛУВАЊЕ
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Електронски Врата 10 Инчен Безжичен Wifi RFID Лозинка Видео Врата Телефон Спогодба Влез Систем Со Жичана IR-НАМАЛУВАЊЕ

Затворен монитор го користите мултиточка capacitance екран на допир,усвојување на Андроид Системот,стабилен

DEN 693.60