• Неодамнешно
Carlisle 10202B07 StorPlus Полна Големина Храна Пан, Поликарбонат, 6 Длабоко, Јасно

Carlisle 10202B07 StorPlus Полна Големина Храна Пан, Поликарбонат, 6 Длабоко, Јасно

Buyers rating:
DEN 311.76

Количина на стоки

Мулти-употреба од задната страна на куќата на предниот дел на куќата; совршен за првично, стоп, транспорт и служат во рестораните, во грижеа настани, црквата функции, училиштето собири и повеќе.Трајни дамки и бори отпорни поликарбонат, засилен агли, текстура дното; одржува изглед и да се држи до секој ден употреба.Украсениот-во својство индикатори (quarts и литри) нуди поедноставен мерење и контрола дел.Стакло-како и јасност покажа боја и текстура на entrees, страни, пустините, toppings и повеќе.Флексибилни температура опсег (-40°F до 212°F) нуди слобода во подготовка на храна, чување и презентација.На Carlisle 10202 B07 Полна Големина, 6" длабоко, поликарбонат храна пан е повеќенаменски храна чување и презентација решение.Употреба на 19.4 четвртиот пан во кујната за собирање или со составување на свежи парчиња и состојки или да се прикаже заврши храна и toppings во бифе станица.Температурата во опсег (-40°F до 212°F) го прави пан идеален за замрзнување и затоплување апликации.Украсениот-во својство индикатори (quarts и литри) дисплеј мерење и да се олесни дел контрола.Пан е направен на чип, крек и дамка поликарбонат отпорен на пластика.Зајакнати рабови и агли издржи секојдневно редење и удира на професионална употреба.Непречено заоблени внатрешни работи го прави секој лажичка смета и го намалува храна отпад.Текстура надворешните рабови се спротивстави на гребење и нудат подобрување на ракувањето.Пан е пластовидно за практично складирање.Тоа е исто така компатибилна со Carlisle Stor Plus Универзална и Паметни Капаци (се продава одделно).Тавата се придржува до универзална gastronorm угостителството големина стандарди.Тоа е NSF Наведени и машина за миење садови безбедно.Јасно храна пан има и целокупниот мерења на 20.75 x 12.75 x 6 инчи (L x W x D).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат