• Неодамнешно
Excellante Половина Големина На 4-Инчен Длабоко Перфорирани 24 Мерач На Пареа Тави

Excellante Половина Големина На 4-Инчен Длабоко Перфорирани 24 Мерач На Пареа Тави

Buyers rating:
DEN 782.16

Количина на стоки

Направена од 18/8 нерѓосувачки челик за издржливост и лесно одржување.Оваа notched поклопецот е совршен натпревар со квартал големина пареа пан за храна задржување, на notched дупка лесно се вклопува во ladle.Зајакнати рабови се спречи покрива од свиткување и одговара цврсто кон пареа тави.Рачка во средината што го прави полесно да дознаете што прехранбени продукти што ги содржи.Тешки и Националните Санитарни Фондација (NSF), одобрени.Изработени од нерѓосувачки челик за својата издржливост и лесно одржување.Перфорирани пареа пан е идеална за ресторани, buffets, caterings, кафетерии, како и други ресторани во кои се бара пареа тави за храна која треба да биде исцедена, како моркови, грашок, пченка, и string грав.Заоблени рабови се направи замена надвор тави лесно, кој е совршен за зафатен кујна.Тешки и NSF одобрени.Перфорирани пареа пан е наменет за користење со храна потоплите вода и тавата.Excellante половина големина на 4-инчен длабоко перфорирани 24 мерач на пареа тави.На перфорирани, тешки-должност, 24 колосек, од не ' рѓосувачки челик пареа пан е издржлив и значеше да се издржи зафатен кујна активности.На перфорирани функција го прави одвод на вода од пан е лесен подвиг.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат