• Неодамнешно
AACXRCR Прилагодливи Топлина Ламба Топлина Двојно Светилки Вклучена Екранот Греење за Зачувување на Светлината,Комерцијални Преносни W250

AACXRCR Прилагодливи Топлина Ламба Топлина Двојно Светилки Вклучена Екранот Греење за Зачувување на Светлината,Комерцијални

Buyers rating:
DEN 9101.76

Количина на стоки

[SIZE] 19cm; H70cm; База дијаметар 27cmwarming област чува храната топла и е подготвен да им служи. [ЕФЕКТ] Вклучувајќи E27-250w извор на светлина,Ефективно осветлување област - 15см. [ПРИЛАГОДИ] Нано-обложено абажур и метал рѓа-доказ светилка сопственикот; Метална цевка светлина стојат прилагодливи за да се спречи прекумерна сушење на храна. [КАРАКТЕРИСТИКИ]3 дел конструкција за лесно собирање и складирање; Не се лизга нозе обезбедува светилка останува стави и не пропадна. [ОПСЕГОТ на УПОТРЕБА] Научни дисипација на топлина за да се обезбеди живот на сијалица.Home и кафетерија комерцијални.Храната ламба топлина е направен од висок квалитет на дебели нерѓосувачки челик.Имајте на храна и јадења потоплите, избегне чести греење.Униформа греење, добра храна изолација ефект.

Карактеристики на стоката

Main material:
High quality stainless steel metal
Basic type:
E27
Voltage (V):
110-220
Maximum power per lamp (W):
250
Protection level 2:
Double insulated electrical appliances
Use location:
daily use of home kitchen, buffet food preservation, pizza heating
The lamp has its own switch, which can be turned off at any time, saving energy and environmental protection. :
Let the food eat at any time :
(1) To ensure safety and reliability, ensure that the electrical box in which the luminaire is installed is properly installed on the structural members of the building. :
(2) Do not turn on the power until the luminaire is fully assembled. :
(3) To reduce the risk of fire, electric shock or personal injury, be sure to turn off and unplug the lamp and allow it to cool before replacing the lamp. :
(4) When the indicator lights up, do not touch the lamp or look directly at the lamp. :

Купувачи како што сакаат