• Неодамнешно
Нацрт-Компресор,115V,1/55 HP

Нацрт-Компресор,115V,1/55 HP

Buyers rating:
DEN 1401.60

Количина на стоки

Директна замена за гас furnaces.Единица е за употреба како директна ОЕМ само замена.Било која друга употреба претставува misapplication, која voids гаранцијата, и може да создаде небезбедни услови.Спецификации : Предмет : Индуцирана Нацрт Печка Blower Type : Replacement Voltage : 115 Amps : .65 Watts : 67 HP : 1/55 Height (Во.) : 7-1/2 Width (Во.) : 8-5/8 Depth (Во.) : 5-7/8 Application : Гас Furnaces Construction Материјал : Steel Agency Согласност : УЛ, CSAReplaces : Heil Quaker 610672.Fasco 70215043, 70217102 Remarks : Производот се Користат како Директни ОЕМ Само Замена.Било која Друга употреба Претставува Misapplication, Која Voids Гаранцијата, и Може да Создаде Небезбедни Conditions Fits Бренд : Heil Quaker For Употреба Со Mfr.Број На Модел : 610172, 7021-5043, 7021-7102".

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат