• Неодамнешно
SPNEC Отворено Светло Мисија Занатски Стил Матирано Стакло Панел за Патио Тремот 4022cm

SPNEC Отворено Светло Мисија Занатски Стил Матирано Стакло Панел за Патио Тремот 4022cm

Buyers rating:
DEN 11795.04

Количина на стоки

Материјалот е направен од умре-фрлија алуминиум светилка тело, која е водоотпорен ладно заштита и ' рѓа-слободен,се фокусира на надворешниот ѕид светилка.Големина на : 40*22cm.Извор на светлина : E27 сијалица (не се вклучени крушка), крушка тип : LED / заштеда на енергија светилка / блескаво светилка, моќност на сијалицата : до 40 W.IP55 водоотпорен, ефективна заштита од дожд и лошите временски услови,патентиран монтирање на комплет во согласност со ЕУ CE и НИ УЛ стандарди, тоа ќе биде прекрасен поглед на вашиот двор aisle базен портата. 100% сосема нов паркинг (надворешен ѕид светлина, Лесно да го инсталирате, можете да DIY инсталирате оваа врата фенер, безбедносни совети, инсталација, чистење на сијалицата и замена на сијалица, мора да се исклучи напојувањето.Перформанси : водоотпорен / водоотпорна / snowproof / rustproof Material : Алуминиум, glass Light код тип : E27 The број на светилки : 1 Include светилки : не included Voltage : 110-240 VSuitable wattage : 10-40 W(Вклучувајќи го и)Осветлување простор : 8 - 20 ㎡Карактеристики : едноставен за инсталација, лесно да се clean Applicable извор на светлина : блескаво светилка / заштеда на енергија светилка / LED bulb Suitable за дома ѕидови, гејтс, courtyards, lofts, балкони, ходниците или било која друга осветлување прилики.Пакување accessories Wall светилка * 1 LIGHT ДО СЕКОЈ ПРОСТОР : Идеални за осветлување одредена област од собата.Планината или приклучокот во оваа елегантна тела во неколку различни соби во вашиот дом.Идеален за дневна соба, спална соба, foyer, ходникот, канцеларија или студија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Ѕидот Sconce, Европската ѕид светлина Традиционалните Гроздобер Надворешен Ѕид Светилка Држачи Водоотпорен Rainproof
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ѕидот Sconce, Европската ѕид светлина Традиционалните Гроздобер Надворешен Ѕид Светилка Држачи Водоотпорен Rainproof

★ Ретро Стил : Класични Традиционални Викторија Стил надворешен ѕид светлината, создава пријатна и ром

DEN 4472.40
Надворешниот Ѕид Светлина Ѕид Фенер Европската Традиционалните Викторија Гроздобер Надворешен Ѕид Светилка Водоотпорен
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Надворешниот Ѕид Светлина Ѕид Фенер Европската Традиционалните Викторија Гроздобер Надворешен Ѕид Светилка Водоотпорен

▼Традиционален дизајн однадвор, во случаеви на светла со антички стил, ѕид светло за употреба на отворе

DEN 11760.72
LED Соларна Светла Отворено,80W Водоотпорен Соларна Енергија уличното осветлување на Паркинг за Безбедност Осветлување
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

LED Соларна Светла Отворено,80W Водоотпорен Соларна Енергија уличното осветлување на Паркинг за Безбедност Осветлување

Ултраголем капацитет и долготрајни на животниот век на батеријата : опремени со висока густина и голем

DEN 1535.76
CHNOOI Надворешен Ѕид Светилка Водоотпорен Европската Ретро Лофт Тремот Индустриски Правец на Балкон Нордиските
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

CHNOOI Надворешен Ѕид Светилка Водоотпорен Европската Ретро Лофт Тремот Индустриски Правец на Балкон Нордиските

Користење умрефрлија алуминиум технологија, убава и издржливи; антикорозија, киселина и алкално отпор.

DEN 11801.76
Ѕидот Sconce, Европската ѕид светлина Креативни поврземе Отворено Водоотпорен Ѕид Светлина Гроздобер Умре-фрлија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ѕидот Sconce, Европската ѕид светлина Креативни поврземе Отворено Водоотпорен Ѕид Светлина Гроздобер Умре-фрлија

★ Ретро водоотпорен ѕид светлина, направен од висок квалитет на Метал ковано железо, стакло материјал,

DEN 5006.16
UniqueFire Отворено Соларни Олук Светла, 40 Led диоди Отворено Соларни Ограда Светла Отворено Водоотпорен Безбедност
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

UniqueFire Отворено Соларни Олук Светла, 40 Led диоди Отворено Соларни Ограда Светла Отворено Водоотпорен Безбедност

☀【ПОСВЕТЛА ОСВЕТЛУВАЊЕ】Опремени со 40 надгради висока моќност Led диоди и најновите за управување со ен

DEN 1007.76