• Неодамнешно
Надворешниот Ѕид Светлина Ѕид Фенер Европската Традиционалните Викторија Гроздобер Надворешен Ѕид Светилка Водоотпорен Rainproof Алуминиум Метал Надвор Ретро Ѕид Св

Надворешниот Ѕид Светлина Ѕид Фенер Европската Традиционалните Викторија Гроздобер Надворешен Ѕид Светилка Водоотпорен

Buyers rating:
DEN 11760.72

Количина на стоки

▼Традиционален дизајн однадвор, во случаеви на светла со антички стил, ѕид светло за употреба на отворено, квалитет на ѕид монтирани светлина совршен за дома, двор или тераса користат за да обезбедат нагоре/надолу осветлување. ▼Градината ѕид светлина се изработени од квалитетни алуминиумски материјал, водоотпорен, дожд, не ' рѓа, висока температура на боја технологија.Windproof стакло абажур, долг животен век, патентиран монтирање на комплет, така што ќе користат послободно отворено. ▼Оценет во IP55 да се спречи јавните, ефективна заштита од дожд и лошите временски услови, вода - snow-отпорни и ' рѓа доказ слој - долг животен век работат во дождови и температурните екстреми. ▼3 C, CE, CTL Сертификација, E27 приклучоци, Max 60 W. 110-240 V , Компатибилен со било блескаво светилка, заштеда на енергија светилка, ПРЕДВОДЕНА итн.УСЛУГИ на КЛИЕНТИТЕ : Ние сакаме да се осигура дека вие сте апсолутно задоволни со купувањето!Било какви сомнежи, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа и Нашата цел е да се користи професионална услуги за да го реши вашиот проблем.Ние им обезбеди на потрошувачите со единствени, квалитетни, ефективни осветлување и внимателен услуга на клиентите.ВРЕМЕТО ОТПОРНИ : Идеален за било отворено средина - целосно отпорни на временските и изградени на здрав метал во можност да го издржат дожд или снег.УЛ наведени на тој начин супериорен квалитет и безбедно функционирање загарантирана.Долг животен век, можат да работат во дождливото време и екстремни температура.Патентираната и CE-уверение за инсталација за полнење е безбедно да се користи.Категорија : Надворешен Ѕид lamp Material : Алуминиумски+Glass Category : Надворешен ѕид light Colour : Bronze Size(се однесува на димензија цртежи) : Должина : 35 cm Height : 30 cm Weight : 3.2 kg Lighting Тип : E27 LED/CFL (Не сијалица)Осветлување моќ : 0-60 WVoltage : 110 V-240 V (inclusive)Зрачење област : 10㎡-15㎡Стил : Ретро industry Applicable сцена : балкон, вила, патио, дневна соба и така on Package : 1 x Надворешен ѕид light Excellent услуга : за Разлика од другите counterworker Fraigile, Корозивен, Лесно да ' рѓа, ние користиме високо квалитетни материјали со напредна технологија за да се направи тоа, така што никогаш не би ги исполнуваат ' рѓа или корозија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Insfashble Нагоре и Надолу Надворешен Ѕид Светла Надворешниот Ѕид Фенер Тела со Црни Алуминиумски Заврши,Водоотпорен,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Insfashble Нагоре и Надолу Надворешен Ѕид Светла Надворешниот Ѕид Фенер Тела со Црни Алуминиумски Заврши,Водоотпорен,

【Високо Квалитетен Материјал】Нашиот ѕид светлина користи алуминиум цевка.Со спреј во боја на површин�

DEN 671.76
UniqueFire Отворено Соларни Олук Светла, 40 Led диоди Отворено Соларни Ограда Светла Отворено Водоотпорен Безбедност
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

UniqueFire Отворено Соларни Олук Светла, 40 Led диоди Отворено Соларни Ограда Светла Отворено Водоотпорен Безбедност

☀【ПОСВЕТЛА ОСВЕТЛУВАЊЕ】Опремени со 40 надгради висока моќност Led диоди и најновите за управување со ен

DEN 1007.76
Соларни Светилки Отворено, Соларен Погон Ѕид Светла со Lumiled Сијалица, Безжични IP44 Водоотпорен Ограда Декоративни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Соларни Светилки Отворено, Соларен Погон Ѕид Светла со Lumiled Сијалица, Безжични IP44 Водоотпорен Ограда Декоративни

АВТО ON / OFF соларни ѕид светла се кандидира од страна на одделни соларни панел, осигурете се ставаат во с�

DEN 671.76
Креативни Дијамант Надворешен Ѕид Светлина, Современи Водоотпорен Тремот Светлина, Црна Фенер Надворешниот Ѕид
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Креативни Дијамант Надворешен Ѕид Светлина, Современи Водоотпорен Тремот Светлина, Црна Фенер Надворешниот Ѕид

★Анти ' Рѓа & Времето Отпор : за Разлика од другите евтини материјали, надворешноста светлина тела се сос

DEN 2831.76
SXJXJXR Антички Отворено Стакло Фенер Ѕид Светлина Осветлување Вила Двор Балкон Алуминиум Тремот Таванот Светла
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

SXJXJXR Антички Отворено Стакло Фенер Ѕид Светлина Осветлување Вила Двор Балкон Алуминиум Тремот Таванот Светла

★ Стилски Дизајн Како Модерна Декорација : Со проѕирно стакло сенка и доброто дизајн, нашиот ѕид sconce ќе �

DEN 5556.48
Ѕидот Sconce, Европската Ѕид Светлина Отворено Стакло Ѕид Светилка Водоотпорен Европски Стил Оригинални Едноставна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ѕидот Sconce, Европската Ѕид Светлина Отворено Стакло Ѕид Светилка Водоотпорен Европски Стил Оригинални Едноставна

√Отворено посветен, здрав леано железо и стакло сијалици, водоотпорен дизајн, не грижете се за дожд на с

DEN 2518.56
Ѕидот Sconce, Европската ѕид светлина Креативни поврземе Отворено Водоотпорен Ѕид Светлина Гроздобер Умре-фрлија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ѕидот Sconce, Европската ѕид светлина Креативни поврземе Отворено Водоотпорен Ѕид Светлина Гроздобер Умре-фрлија

★ Ретро водоотпорен ѕид светлина, направен од висок квалитет на Метал ковано железо, стакло материјал, �

DEN 5006.16