• Неодамнешно
X-DREE HK1410 14mmx20mmx10mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 10pcs(HK1410 14mmx20mmx10mm Completo Complemento Cojinete де rodillos де copa 10pcs

X-DREE HK1410 14mmx20mmx10mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 10pcs(HK1410 14mmx20mmx10mm Completo

Buyers rating:
DEN 324.24

Количина на стоки

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 20mm / 0.8".Внатре Дијаметар : 14mm / 0.55"; Тежина : 76g.Пакет Содржина : 10pcs x Ролери Имајќи; Модел : HK1410(Contenido del paquete : 10pcs x rodamiento де rodillos; Modelo : HK1410. Висина : 10мм / 0.4"( : 10мм / 0.4' '.HK1410 14mmx20mmx10mm Целосна Дополнуваат Подготвени Куп Ролери Имајќи 10pcs Full дополнуваат подготвени куп ролери имајќи е совршен за апликации со високи динамички товари.Тоа има помал пресек од металниот ролери имајќи за употреба во ограничени монтажа простори.Целосната дополнување на ролки обезбедува повисока радијална оптоварување-капацитет на носивост од разговор со ролки.Ролки треба contoured завршува за оптимизирање на распределбата на контакт стрес.Оваа подготвени куп ролери лого се користат во различни апликации, како што се автомобилската и камион преноси, земјоделска и градежна опрема, пумпи и компресори, и две-циклус мотори, меѓу другите.Опис на Spanish HK1410 14mmx20mmx10mm Completo Complemento Cojinete де rodillos де copa 10pcs Nombre del producto : Rodamiento де rodillos; Материјал : Rodamiento де acero Color : Tono plateado; Diámetro надворешноста : 20mm / 0.8' 'Diámetro внатрешни работи : 14 mm / 0,55' '; Peso : 76 g Contenido del paquete : 10pcs x rodamiento де rodillos; Modelo : HK1410 : 10мм / 0.4' '.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат