• Неодамнешно
F FINDERS&CO Мастило Касети Замена за Брат LC203 LC201 LC201XL LC203XL Мастило за Работа со Брат MFC-J460DW J480DW J485DW J680DW J880DW J885DW MFC-J4320 J4620DW (4BK 2C 2M 2Y, 10 Парчиња)

F FINDERS&CO Мастило Касети Замена за Брат LC203 LC201 LC201XL LC203XL Мастило за Работа со Брат MFC-J460DW

Buyers rating:
DEN 1884.00

Количина на стоки

Пакет Содржина : 4x LC203 BK (LC201 BK), 2x LC203 C (LC201 C), 2x LC203 M (LC201 M), 2x LC203 Y (LC201 Y).Вкупно 10-Пакет.Не-ОЕМ. *ИМАЈТЕ на ум : LC201 е иста како и LC203 мастило касети, и печатари, работа со е иста.Страница Принос : Црна, 16ml, 550 страници во кертриџ; Боја, 10ml, 750 Страници во кертриџ (A4 @ 5% покриеност).Лесен за Инсталација : Секој нашите LC201 кертриџ е спакуван поединечно за лесна замена и складирање.Можете да се замени со индивидуална мастило од само 2 чекори : да се Отстрани Жолт Печат Лента внимателно >>> Insert во соодветниот слот во вашиот печатач.Лесна Интеграција : Овие професионални компатибилен боја на мастило касети се создаде живописни бои отпечатоци, конструиран да работи во лесна unison со вашиот Брат инк-џет печатари.Нашите LC201 XL мастило се 100% компатибилни со Брат MFC-J4320 DW MFC-J4420 DW MFC-J4620 DW MFC-J5520 DW MFC-J5620 DW MFC-J5720 DW MFC-J460 DW MFC-J480 DW MFC-J485 DW MFC-J680 DW MFC-J880 DW MFC-J885 DW Принтери.Полица-Живот : Нашата компатибилен LC203 XL касети имаат нормален рок на траење од 24 Месеци, и ве молиме да ги користат во рамките на овој период за да се избегне исчезнува прашање.Answer : ___________________________ NOTE : Брат lc201 мастило касети е иста како брат LC203 XL мастило касети, и компатибилни печатачи работат со е иста.ВИСОК ПРИНОС (XL). 100% COMPATIBILITY.ISO 9001 Боја, 10ml, 750 Страници во LC203 XL Црно мастило @ 5% Покриеност.Компатибилен со БРАТ Принтери : .MFC-J4320 DW MFC-J4420 DW MFC-J4620 DW.MFC-J5520 DW MFC-J5620 DW MFC-J5720 DW.MFC-J460 DW MFC-J480 DW MFC-J485 DW.MFC-J680 DW MFC-J880 DW MFC-J885 DW.Ве молиме потврдете го вашиот печатач модел е вклучена пред ставање на ред. -ТОПЛО СОВЕТИ. (1) Ако "Порака за Грешка" или "НЕ-ОРИГИНАЛ" се појавува на печатач екран, ве молиме кликнете на "OK" за да го продолжите вашиот печатење. (2) Ако тоа се случува редеа / сиромашни печатење, ве молиме обидете се повторно усогласување на вашиот печатач глави и водење на "Чистење" постапка 2 пати. (3) Ако мастила не се признати од страна на печатач, ве молиме да ги исклучи и да ја инсталирате повторно.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

HP 933 Магента Мастило Кертриџ (CN059AN)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

HP 933 Магента Мастило Кертриџ (CN059AN)

Оригинална HP Мастило е конструиран да работи со HP принтери за да се обезбеди постојан квалитет, сигурно

DEN 376.56
Печатачи Додатоци, глава за печатење Замена Долготрајни Удобен, Практичен Лесно Заменливи Стабилна Сигурен за
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Печатачи Додатоци, глава за печатење Замена Долготрајни Удобен, Практичен Лесно Заменливи Стабилна Сигурен за

ТОЧНО ТЕСТИРАНИ : Секоја глава за печатење ќе биде точно тестирани и ефектот на глава за печатење ќе бид

DEN 1154.40