• Неодамнешно
SKYBLACK Заби Модел Стандард Стоматолошки Модел, Стоматолошка и Детска Стоматолошки Настава и Истражувачки Материјали, Возрасни Стандард Тајфунот Модел Стоматолошки

SKYBLACK Заби Модел Стандард Стоматолошки Модел, Стоматолошка и Детска Стоматолошки Настава и Истражувачки Материјали,

Buyers rating:
DEN 892.56

Количина на стоки

[Различни Примена] : Заб модел е одличен избор за стоматолог учење, учење, истражување и стоматолошка лабораторија за користење.Стандардниот модел на забите.Демонстрација модел на забите.Стоматологијата е стандард.Таа има 28 забите и меките гуми.Нема јазик, Ова е одличен начин за стоматолози да комуницира со пациентите.Објасни важноста на вметнување на импланти, така што тие може да се поправи правилно така што нема да го оштети соседните заби.Забите се лесно да се отстрани/замени и се користи за да се практикуваат техники за реставрација, фиксирањето и реставрација на забите, анатомија и occlusion.Погоден за : стоматолози, стоматолошки класи и други стоматолошки ученици.Идеален модел за учење на чистење со конец за заби и четка за возрасни или деца.Многу наставници или стоматолозите изберат како пример за да се научи ,демонстрира,пракса ,учење и истражување.Материјал : Resin Size : за 10x7x6cm / 3.94x2.76x2.36in Color : како shown Quantity : 1 парче.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Стоматолошки Мешање Шпатула, Стоматолошки Алатки Стоматолошки Мешање се Држиме за Стоматолог за Стоматолошки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Стоматолошки Мешање Шпатула, Стоматолошки Алатки Стоматолошки Мешање се Држиме за Стоматолог за Стоматолошки

Не се лизга и не се држи дизајн, главно се користи за мешање на маст и се меша рамномерно.Направени од вис

DEN 600.00
Трка Техника 201-622864 Шок Пролет 6.4 Kg
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Трка Техника 201-622864 Шок Пролет 6.4 Kg

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

DEN 3067.44
Стоматолошки Цевки, Флексибилна Професионални Силиконска Гума Еко Пријателски Преносни Стоматолошки Плунка Ejector
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Стоматолошки Цевки, Флексибилна Професионални Силиконска Гума Еко Пријателски Преносни Стоматолошки Плунка Ejector

Може да Се Намали : 1.5 m, може да се намали произволно според барањата, со предностите на силна абење отпор

DEN 309.36
SKYBLACK Заби Модел Стандард стоматолошки модел, стоматолошка и детска стоматолошки настава и истражувачки материјали,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

SKYBLACK Заби Модел Стандард стоматолошки модел, стоматолошка и детска стоматолошки настава и истражувачки материјали,

[Различни Примена] : Заб модел е одличен избор за стоматолог учење, учење, истражување и стоматолошка лаб

DEN 763.20
Scaler Опашка Линија, Стоматолошки Кабел Хигиенски Силиконска Гума Едноставна Операција Додаток за DTE Стоматолошки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Scaler Опашка Линија, Стоматолошки Кабел Хигиенски Силиконска Гума Едноставна Операција Додаток за DTE Стоматолошки

Лесен И Хигиенски Да се Користи : scaler опашка линија може да се исчистат на висока температура и висок при

DEN 549.36