• Неодамнешно
SKYBLACK Заби Модел Стоматолошки Демонстрација заби Модел, Наизменични Основни Заби Модел Дете Бебешките Заби Моделот на Симулирање Орален Заб Анатомски Модел

SKYBLACK Заби Модел Стоматолошки Демонстрација заби Модел, Наизменични Основни Заби Модел Дете Бебешките Заби

Buyers rating:
DEN 1786.56

Количина на стоки

[Различни Примена] : Заб модел е одличен избор за стоматолог учење, учење, истражување и стоматолошка лабораторија за користење.Овој модел покажува развојот на децата dentition од 3-6 години.Силиконски непцата може да бидат отстранети за да се изложуваат на развој на нормална заби.Направени од високо квалитетни ПВЦ рамка и смола заби за издржливост, па тоа не е со тенденција да биде кревка.Стоматолошки заби модел со четка за заби за Деца Орална Нега Настава.Тоа е важна алатка за стоматолошка ординација, стоматолошки училиште, децата на настава и така натаму.Во прилог на забите наставата, овој заби модел може да се користи од страна на изведувачи на обуката за настава демонстрации, испити и студиските практика или како своја сопствена колекција.Идеален модел за учење на чистење со конец за заби и четка за возрасни или деца.Многу наставници или стоматолозите изберат како пример за да се научи ,демонстрира,пракса ,учење и истражување.Децата млечни и трајни заби алтернативен модел покажува ерупција и развој на млечни и трајни teeth Features : 100% сосема нов и висок квалитет.За стоматолошка лабораторија за користење.За стоматолог проучување и истражување.За стоматолог учење, настава и researching For стоматолошка лабораторија using Great модел за стоматолог за да комуницира со пациентите!Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Color : како што е Прикажано во Picture Quantity : 1 Scope : Погоден за клиника, обука, клиника, училница и други лекции.Пакет Содржина : 1 * Стоматолошки Заби Model Notice : Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние сме многу среќни да ви овозможи со најдобра услуга!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Scaler Опашка Линија, Стоматолошки Кабел Хигиенски Силиконска Гума Едноставна Операција Додаток за DTE Стоматолошки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Scaler Опашка Линија, Стоматолошки Кабел Хигиенски Силиконска Гума Едноставна Операција Додаток за DTE Стоматолошки

Лесен И Хигиенски Да се Користи : scaler опашка линија може да се исчистат на висока температура и висок при

DEN 549.36
Трка Техника 201-622864 Шок Пролет 6.4 Kg
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Трка Техника 201-622864 Шок Пролет 6.4 Kg

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

DEN 3067.44
Стоматолошки Мешање Шпатула, Стоматолошки Алатки Стоматолошки Мешање се Држиме за Стоматолог за Стоматолошки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Стоматолошки Мешање Шпатула, Стоматолошки Алатки Стоматолошки Мешање се Држиме за Стоматолог за Стоматолошки

Не се лизга и не се држи дизајн, главно се користи за мешање на маст и се меша рамномерно.Направени од вис

DEN 600.00
SKYBLACK Заби Модел Стандард стоматолошки модел, стоматолошка и детска стоматолошки настава и истражувачки материјали,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

SKYBLACK Заби Модел Стандард стоматолошки модел, стоматолошка и детска стоматолошки настава и истражувачки материјали,

[Различни Примена] : Заб модел е одличен избор за стоматолог учење, учење, истражување и стоматолошка лаб

DEN 763.20
Стоматолошки Цевки, Флексибилна Професионални Силиконска Гума Еко Пријателски Преносни Стоматолошки Плунка Ejector
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Стоматолошки Цевки, Флексибилна Професионални Силиконска Гума Еко Пријателски Преносни Стоматолошки Плунка Ejector

Може да Се Намали : 1.5 m, може да се намали произволно според барањата, со предностите на силна абење отпор

DEN 309.36